GEORGE SOROS: TRUMP ROBÍ PRÁCU ISIS

0

Francine Lacquaová (Bloomberg): Nakoľko Vás znepokojuje popularita Donalda Trumpa?

George Soros: Donald Trump robí prácu Isis. Isis a predtým Al-Káida objavili Achillovu pätu západnej civilizácie. Strach zo smrti. A ten keď sa dostane do stretu s rozumom a ľudia robia veci zo strachu je to v skutočnosti škodlivé. To je to čo sa deje šírením strachu Donaldom Trumpom a ostatnými, Cruzom atď. Robia prácu ISIS.

Počúvam debaty a ide o veľmi jednoduché posolstvo. Je mu ťažké odolať. Viete, je to také živelné. Jediná vec ktorá ma zastavila je vedomosť, že musí byť zlé robiť to, čo chce váš nepriateľ, aby ste robili. Chcú [Isis] prinútiť ľudí, aby sa správali nepriateľsky voči moslimom, zaobchádzali s nimi ako s podozrivými a presvedčiť moslimskú komunitu, že neexistuje iná alternatíva, než páchať terorizmus. To mení mladých moslimov na potenciálnych teroristov.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Musíme tomu zabrániť, pretože inak robíme prácu Isis. Ale zároveň si myslím, že by nemala byť preceňovaná hrozba Isis. Vo využívaní strachu zo smrti v západnej spoločnosti sú veľmi úspešní, ale strácajú zem pod nohami v Sýrii, v Kalifáte.

(Odznelo počas rozhovoru pre Bloomberg na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom meste Davos)

DISKUSIA K ČLÁNKU

Buďte prvý kometnujúci!

Upozorniť ma na
avatar