NOVINÁRI SVOJIMI KLAMSTVAMI O ALEPPE V SKUTOČNOSTI SPÔSOBUJÚ SMRŤ – FRANCÚZSKY AKTIVISTA Z ALEPPA

0
Civilisti v Starom Aleppe, zdroj: facebook Pierre Le Corf

Pierre Le Corf, mladý francúzsky dobrovoľník, aktivista, zakladateľ sociálneho programu We are Superheroes a v neposlednej rade spravodajca z Aleppa sa už 9 mesiacov nachádza na hranici medzi vládou kontrolovanou západnou časťou mesta a východom, ktorý dlhodobo kontrolovali teroristi a rebeli. Bol svedkom takmer každodenných raketových a mínometných teroristických útokov, či útokov obľúbenými plynovými kanistrami naplnenými sklom, kovom alebo klincami, ktoré ničia nielen budovy, ale zabíjajú hlavne civilistov v západnom Aleppe, tých civilistov, o ktorých príbehoch médiá zaryto mlčia. Jeho pravidelné príspevky, fotografický materiál, články a videá (väčšina vo francúzštine) priamo z terénu, objasňujú príbeh Aleppa a jeho obyvateľov z druhej strany. Tu je voľný preklad jeho posledného videa z 13.12.2016:

Mnoho médií v západných krajinách v skutočnosti klame. A nielen klame, ale skutočne zabíja tunajších ľudí udržiavaním tejto vojny a ignoráciou správ o zabíjaní tunajších ľudí teroristami. Čo žijem v Aleppe, vidím len čierne zástavy, vidím deti a rodiny vybuchovať kvôli teroristickým útokom. Obyvatelia západného Aleppa sa cítia ako duchovia, majú pocit, že sa o nich nikto vo svete nezaujíma, napriek tomu, že tu denne umierajú ľudia kvôli útokom z východu. Deti, mladí, rodiny nevedia, či v tomto svete na nich vôbec záleží, pretože nikto o nich nehovorí. Hovorí sa len o druhej strane, kde žije iba „demokratické“ a „oslobodené“ obyvateľstvo od zlej vlády, ale to nie je skutočná realita. Realitou je, že ľudia umierajú denne kvôli teroristickému ostreľovania a umierajú výhradne civilisti, pretože priamo v meste sa armáda radšej nenachádza, tá bojuje v prednej línii. A čím sa situácia zlepšuje (Aleppo sa oslobodzuje), tým sa útoky na civilistov (od teroristov, nie rebelov na východe) stupňujú a nikoho to nezaujíma. Realitou je, že každý sa zameriava na politické a ekonomické záujmy východnej časti, každý hovorí len o bombardovaní ktoré tam je, ale nikto nerozumie prečo. Útoky a bombardovanie toho územia je hrozné, umierajú tam ľudia, je to realita, no čo chceme od ľudí v západnej časti? Aby len tak umierali? Zavreli ústa a jednoducho umreli, lebo niekto tam vonku sa tak rozhodol? Tisíce ľudí sem utekajú z východu a mnohí sú (teroristami) zastrelení, keď sa snažia dosiahnuť koridory. Preto sa väčšina ľudí snaží dostať preč z koridorov, nemajú iné východisko. Nemajú čo jesť a jedlo si nemôžu dovoliť, pretože jeho cenu regulujú teroristi. Teraz sem utekajú a sú slobodní, predtým aby sa odtiaľ dostali, museli zaplatiť alebo niečo predať, napríklad svoje telo. Ľudia zvonka túto celú vojnu chápu dlhodobo nesprávne. Ľudia trpia a umierajú kvôli ilegálnemu embargu (uvaleného západnými krajinami), kvôli nedostatku tovaru a práve týmto páchajú zahraničné vlády zločin proti ľudskosti. Možno tunajší ľudia majú umrieť  a nemajú sa brániť, možno si myslíte, že máme umrieť, pretože o tunajších ľuďoch neviete a nevenujete im pozornosť, ale faktom je, že väčšina ľudí žije tu, v západnom Aleppe. Pred vojnou tu žilo 1,2 milióna ľudí a tí tu umierajú kvôli útokom každý deň. Títo ľudia nikoho nezaujímajú, cítia sa ako duchovia. Teraz keď sa koniec blíži, snáď bude prímerie … Nič nie je čiernobiele, toto je vojna a táto krajina sa snaží brániť. Neviem čo už povedať, pretože médiá vytrvalo klamú. Musíte si uvedomiť, že neviete o tunajšej situácii nič, okrem toho, čo vám povedia médiá. Nežiadam vás, aby ste verili mne, ale teraz, keď sa vojna blíži ku koncu (v Aleppe), ľudia začnú konečne hovoriť a budete počuť o utrpení spôsobenom tými klamstvami. Môžem len dúfam, že otvoríte svoje oči a uši voči skutočnej situácii, ktorá tu vládne a aspoň trochu zapojíte kritický postoj voči doterajším masívnym klamstvám.

 

Facebook Pierre Le Corf

Twitter Pierre Le Corf

Kým názorov je nespočetne veľa, skutočnosť je len jedna. Pravdou sa všetci oháňajú, pravdu si privlastňujeme, pravdu deformujeme. A tak sa z pravdy stáva lož, z faktov nezmysly a zo súvislostí konšpirácie. Či je to jasný zámer, obyčajná nevedomosť či neschopnosť nahliadnuť na veci z inej perspektívy, výsledok je rovnaký - chaos vo všetkom a všetkých. Riešenie vidím v tom, žiť a robiť svoju prácu (svoje poslanie) ako najlepšie dokážeme, s rešpektom k odlišnosti, s pokorou i odhodlaním.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Buďte prvý kometnujúci!

Upozorniť ma na
avatar