OCH RYBA! (FILET OH! FISH, 2013)

  1

  Francúzsky investigatívny dokument nás prenesie do sveta rybárskeho priemyslu. Nakoľko sa všeobecne tvrdí, že ryby sú zdravé a ich konzumácia sa neustále zvyšuje, hľadajú sa aj nové spôsoby ich produkcie. Odkiaľ však prichádza ryba na naše stoly? Kde a ako rastie? Kto a čím ju chová? Dokument sa zameriava na chov v rybích farmách vo Vietname či Nórsku, odkiaľ pochádzajú tie najobľúbenejšie druhy rýb ako pangasius, losos a treska a odhaľuje, aké praktiky využívajú chovatelia, ako európske inštitúcie pristupujú k tejto problematike, ako funguje lobing na tých najvyšších politických miestach a aké dôsledky toto všetko má na zdravie ľudí, oceánov a morí.

  csfd

   

  (Dokument so slovenským dabingom, ktorý bol odvysielaný na Dvojke a nazdieľaný na youtube, bol žiaľ zablokovaný)

  Kým názorov je nespočetne veľa, skutočnosť je len jedna. Pravdou sa všetci oháňajú, pravdu si privlastňujeme, pravdu deformujeme. A tak sa z pravdy stáva lož, z faktov nezmysly a zo súvislostí konšpirácie. Či je to jasný zámer, obyčajná nevedomosť či neschopnosť nahliadnuť na veci z inej perspektívy, výsledok je rovnaký - chaos vo všetkom a všetkých. Riešenie vidím v tom, žiť a robiť svoju prácu (svoje poslanie) ako najlepšie dokážeme, s rešpektom k odlišnosti, s pokorou i odhodlaním.

  DISKUSIA K ČLÁNKU


  UPOZORNENIE: Vážení čitatelia. Veríme, že budete príkladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečítajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasíte s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosím príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.


  1 Komentár k článku "OCH RYBA! (FILET OH! FISH, 2013)"

  Upozorniť ma na
  avatar

  Zoradiť podľa:   najnovšie | najstaršie | najpopulárnejšie
  uloz.to
  Nezareg.
  uloz.to
  4. február 2016 20:48

  Vyzerá to tak, že to RTVS bloklo. Dá sa to ale stiahnuť aj na uloz.to http://uloz.to/hledej?q=och+ryba

  wpDiscuz