ZÁBERY Z ÚTOKU NA RUSKÚ POĽNÚ NEMOCNICU V ALEPPE, Z KTORÉHO RUSKO OBVINILO POVSTALCOV, ALE AJ ZÁPAD

1

Spravodajská agentúra Anna News priniesla videozábery bezprostredne po raketovom útoku na poľnú nemocnicu ruskej armády vo východnom Aleppe, ktorý si vyžiadal dve obete a viacero zranených medzi personálom aj civilistami.

Sýrski povstalci tzv.umiernenej opozície v sýrskom Aleppe zasiahli pri ostreľovaní štvrtí pod kontrolou sýrskych vládnych jednotiek, ruskú poľnú nemocnicu. O život prišli dve zdravotné sestry z Ruska, zranenia utrpel aj lekár a niekoľko civilistov, ktorí sa v nemocnici nachádzali. (Poľná nemocnica práve v čase ostreľovania očakávala prílev detí s matkami na vyšetrenie z východných častí Aleppa, ktorí sa však kvôli poruche autobusu oneskorili. *doplnené autorom 7.12.)

 

Hovorca Ministerstva obrany Ruskej federácie Igor Konašenkov z ostreľovania ruskej poľnej nemocnice a zabitia ruského zdravotníckeho personálu obvinil „ozbrojencov sýrskej opozície“, ako aj ich zahraničných „mecenášov“ – USA, Britániu, Francúzov a ďalších podporovateľov „týchto teroristov“.

„Bez najmenších pochybností ju ostreľovali ozbrojenci opozície“ vyhlásil Konašenkov. „V Moskve vieme, od koho dostali súradnice príjmu ruskej nemocnice v čase, keď ešte len začínala fungovať. Všetka zodpovednosť za zabitie a zranenia našich zdravotníkov, poskytujúcich pomoc deťom Aleppa, nie je len na samotných vykonávateľoch. Ich krv na svojich rukách majú aj objednávatelia tejto vraždy. Títo ľudia, ktorí vytvorili, vychovali a vyzbrojili tieto zvieratá v ľudskej koži, nazývajú ich – na umlčanie svedomia svojho a svojich voličov – opozíciou. Áno, krv našich vojakov je na vašich rukách dámy a páni, mecenáši teroristov zo Spojených štátov, Británie, Francúzska a ďalších krajín a iných ich sympatizantov“.

 

Poľná nemocnica, ktorú Rusko vybudovalo v oslobodenej aleppskej štvrti Furkan, bola súčasťou humanitárnej pomoci, ktorú Rusko dlhodobo poskytuje sýrkym obyvateľom nielen v severosýrskom Aleppe. Rusko dováža do krajiny stovky ton potravín, zdravotníckeho materiálu, poľné kuchyne a nemocnice a ďalší materiál.

 

Protivládni povstalci v západných štvrtiach Aleppa sa snažia zastaviť postup vládnych jednotiek a preto intenzívnejšie ostreľujú západné časti mesta pod kontrolou vlády, nehľadiac na počty civilných obetí. Neprestajné útoky a samovražedné atentáty na civilné obyvateľstvo zo strany povstalcov, ktorých dlhodobo podporujú nielen krajiny Perzského zálivu, ale aj Turecko, USA a krajiny západnej Európy, sú dlhodobo ignorované nielen vládami týchto krajín, ale aj médiami, ktoré sa takmer výhradne orientujú na sprostredkované informácie zo strany protivládnych zdrojov (SOHR, Biele helmy, predstavitelia opozície) a ich záujem sa zameriava výlučne na územie ovládané povstalcami, ktorého sa odmietajú vzdať.

ZDROJalmasdarnews.com
Kým názorov je nespočetne veľa, skutočnosť je len jedna. Pravdou sa všetci oháňajú, pravdu si privlastňujeme, pravdu deformujeme. A tak sa z pravdy stáva lož, z faktov nezmysly a zo súvislostí konšpirácie. Či je to jasný zámer, obyčajná nevedomosť či neschopnosť nahliadnuť na veci z inej perspektívy, výsledok je rovnaký - chaos vo všetkom a všetkých. Riešenie vidím v tom, žiť a robiť svoju prácu (svoje poslanie) ako najlepšie dokážeme, s rešpektom k odlišnosti, s pokorou i odhodlaním.

DISKUSIA K ČLÁNKU

1 Komentár k článku "ZÁBERY Z ÚTOKU NA RUSKÚ POĽNÚ NEMOCNICU V ALEPPE, Z KTORÉHO RUSKO OBVINILO POVSTALCOV, ALE AJ ZÁPAD"

Upozorniť ma na
avatar
Zoradiť podľa:   najnovšie | najstaršie | najpopulárnejšie
Martin Rapavý
Nezareg.

Francúzi to už odsúdili. Je pozoruhodné, že Briti a Amíci to ešte stále neodsúdili.