10 ROKOV VÄZENIA A BIČOVANIE ZA ATEISTICKÉ PRÍSPEVKY NA TWITTERI

1
353
Foto: flickr.com/Jim Miller (CC BY 2.0)

Súd v Saudskej Arábii odsúdil muža k 10 rokom väzenia a zbičovanie (2 000 rán) za prejavovanie svojho ateizmu v stovkách príspevkov na sociálnej sieti Twitter.

Ako uvádza portál El Watan News, náboženské polícia zodpovedná za sledovanie sociálnych sietí našla viac ako 600 tweetov popierajúcich existenciu Boha, zosmiešňujúcich verše Koránu, obviňujúce všetkých prorokov z klamstiev a tvrdiace, že ich učenia sú hnacou silou nepriateľstva.

Ako ďalej portál dodáva, 28-ročný muž sa priznal k tomu že je ateista a odmietol pokánie argumentujúc, že všetko čo napísal odráža jeho vlastné presvedčenie a že má právo na jeho vyjadrenie. Presná identita odsúdeného nebola zverejnená.

Súd mu tiež udelil pokutu vo výške 20 000 rijalov, čo je prilbižne 4 800 eur.

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Goliáš Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Goliáš
Nezareg.
Goliáš