11. HODINA (11TH HOUR, 2007)

  0
  258

  Dokumentárny film, ktorý by sa dal označiť ako katastrofický, nás pohltí svojou naliehavosťou, komplexnosťou a úprimnosťou o stave našej planéty. Režisérkam Nadii Conners a Leile Conners Petersen sa podarilo natočiť možno najlepší snímok kolapsu životného prostredia, umocnený nielen silným obrazovým materiálom naprieč celým svetom, ale aj výpoveďami uznávaných vedcov, odborníkov, politikov a ďalších osobností. Smutným príbehom planéty nás sprevádza Leonardo Di Caprio, ktorý pojednáva o katastrofálnom stave nášho sveta, o tom ako žijeme, aký má náš životný štýl dopad na životné prostredie a akú máme šancu na prežitie. Je totiž najvyšší čas pochopiť, že osud ľudstva je neoddeliteľne spätý s osudom planéty. Ľudstvu odbila 11. hodina a v tomto momente nás všetkých čaká najväčšia výzva pre nastolenie radikálnych zmien nášho spôsobu života.

  Popis filmu v Medzinárodnej filmovej databáze IMDB

  Popis filmu v Československej filmovej databáze ČSFD

   

   

  MATEJKO
  Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na