11. HODINA (11TH HOUR, 2007)

  0
  232

  Dokumentárny film, ktorý by sa dal označiť ako katastrofický, nás pohltí svojou naliehavosťou, komplexnosťou a úprimnosťou o stave našej planéty. Režisérkam Nadii Conners a Leile Conners Petersen sa podarilo natočiť možno najlepší snímok kolapsu životného prostredia, umocnený nielen silným obrazovým materiálom naprieč celým svetom, ale aj výpoveďami uznávaných vedcov, odborníkov, politikov a ďalších osobností. Smutným príbehom planéty nás sprevádza Leonardo Di Caprio, ktorý pojednáva o katastrofálnom stave nášho sveta, o tom ako žijeme, aký má náš životný štýl dopad na životné prostredie a akú máme šancu na prežitie. Je totiž najvyšší čas pochopiť, že osud ľudstva je neoddeliteľne spätý s osudom planéty. Ľudstvu odbila 11. hodina a v tomto momente nás všetkých čaká najväčšia výzva pre nastolenie radikálnych zmien nášho spôsobu života.

  Popis filmu v Medzinárodnej filmovej databáze IMDB

  Popis filmu v Československej filmovej databáze ČSFD

   

   

  Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na