14 GRÉCKYCH REGIONÁLNYCH LETÍSK BUDE PREVÁDZKOVAŤ NEMECKÁ SPOLOČNOSŤ FRAPORT

0
166
Ilustračné foto (Foto: Fraport AG)

Ako vyplýva z rozhodnutia zverejneného v gréckom vládnom vesteníku, grécka vláda sa rozhodla podpísať dohodu o modernizácii, údržbe, správe a prevádzke 14 regionálnych letísk letísk s nemeckou spoločnosťou Fraport.

Nemecká spoločnosť ako súčasť konzorcia Fraport-Slentel vyhrala súťaž na prevádzku a údržbu 14 regionálnych letísk s ponukou 1,23 miliárd eur. Získala tak zmluvu na prenájom regionálnych letísk v populárnych turistických destináciách na 40 + 10 rokov.

Ide o prvú dohodu v rámci privatizácie, ktorá je v réžii koaličnej vlády SYRIZA-Anelo. Privatizácia je jednou z podmienok na poskytnutie pomoci Grécku v hodnote 86 miliárd eur. Táto dohoda je zároveň najväčší privatizačný obchod v Grécku od začiatku krízy a záchranných programov v roku 2010.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

14 letísk je rozdelených do dvoch skupín:
Skupina A: Solún, Korfu, Chania, Kefalonia, Zakynthos, Aktion a Kavala
Skupina B: Rhodos, Kos, Samos, Lesbos, Mykonos, Santorini a Skiathos.

Za celé obdobie prenájmu sa konzorcium zaviazalo zaplatiť 1,23 miliardy eur. Ročný prenájom je 22,9 milióna eur. Rovnako sa zaviazalo investovať do modernizácie letísk v priebehu prvých štyroch rokov 330 miliónov eur a 1,4 miliardy eur v priebehu nasledujúcich štyroch desaťročí.

Podľa údajov z oficiálnej stránky spoločnosti  Fraport je jej vlastnícka štruktúra nasledovná:

Hesensko (Nemecká spolková krajina) 31.35 %
Stadtwerke Frankfurt am Main Holding GmbH 20.02 %
Deutsche Lufthansa AG 8.45 %
RARE Infrastructure Limited 4.87 % (10/03/2015)
Neznámy 35.31 %

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments