5 RÁD, AKO CHRÁNIŤ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE PRED PLASTOM

0
1210

Jednou z pálčivých tém posledných rokov sa stala ochrana životného prostredia a recyklácia, nakoľko, ako druh, čelíme globálnemu otepľovaniu a tomu zodpovedajúcim sprievodným javom (topenie ľadovcov, ktoré boli zamrznuté tisícky rokov, záplavy, silnejúce hurikány, vymieranie druhov), za ktoré nesie človek svojou činnosťou a nedbalosťou zodpovednosť.

Ak nechceme zanechať našim deťom svet odpadkov, svet bez niektorých živočíšnych druhov, svet pod vodou, mali by sme sa triezvo zamyslieť nad možnosťami, ako môže každý jeden z nás prispieť svojim dielom k čistejšiemu okoliu, a v konečnom dôsledku, i svetu.

Preto vzniklo aj video od Sky Rescue Ocean (medzinárodná organizácia zaoberajúca sa dopadom odpadu na životné prostredie a šírením myšlienok, ako skoncovať so znečisťovaním životného prostredia) v ktorom ponúkajú 5 užitočných rád, ako znížiť svoju plastovú stopu. Stojí to minimum a 100 sekúnd vášho času. Dopad to ale môže mať ďalekosiahly.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na