ADRA SLOVENSKO HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV PRE POMOC UTEČENCOM V CHORVÁTSKU

0
418
Zdroj foto: facebook.com

ADRA (Adventist Development and Relief Association – Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj) hľadá dobrovoľníkov pre pomoc utečencom v Chorvátsku.

Ako uvádza vo svojej ponuke na internetovej stránke adra.sk: “Cieľom projektu je zabezpečenie základných ľudských potrieb a zníženie zraniteľnosti utečencov v TAC (transmit addmission centre) v Slavonskom Brode v Chorvátsku, prostredníctvom distribúcie materiálnej pomoci (napr. hygienických balíčkov, dek, uterákov a pod.) pre približne 250 rodín. Materiálna intervencia sa tak dotkne približne 1 250 individuálnych príjemcov (rodiny, starší ľudia, ženy, ľudia s fyzickými ťažkosťami alebo postihnutiami). Okrem materiálnej pomoci sa týmtom ľuďom dostane aj pomoc vo forme psychickej podpory, poskytovaniu krízovej intervencie a organizovaniu voľnočasových aktivít s deťmi.”[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Jedná sa o 1-2 týždňové turnusy dobrovoľníkov, prvý s odchodom v polovici januára, pričom pomoc by mala byť poskytovaná v období od 01.01.2016 – 30.04. 2016.

Doprava do/z Chorvátska, doprava v mieste pobytu, strava, ubytovanie sú hradené. Záujemcovia musia mať minimálne 22 rokov a ovládať základy angličtiny.

Projekt je financový s podporou Nadácie otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments