ALE HEJT NESKRYJE

0
934
Zdroj foto: facebook.com

Nadácia otvorenej spoločnosti spustila kampaň Ale hejt neskryje,  s ktorou chce bojovať proti prejavom extrémizmu v každodennej komunikácii.

Kampaň podľa jej autorov “upozorňuje na skutočnosť, že hrozbou pre civilizovanú spoločnosť nemusia byť len extrémisti, ale „bežní ľudia“, ktorí sa stotožnia s extrémistickými názormi” a preto v nej využívajú postavu Adolfa Hitlera.

“Nie som rasista, ALE… Nič proti gejom, ALE… Utečencov je mi ľúto, ALE… S takto začínajúcimi vetami pokračujúcimi zväčša rasistickým útokom, vulgarizmami alebo iným prejavom nenávisti a netolerancie sa stretávame v prostredí slovenského internetu, ale aj v každodenom živote mimoriadne často” uvádza kampaň.

Medzi osobnosťami podporujúcimi kampaň sa nachádzajú Michal Hvorecký, Michal Havran, Ján Orlovský, Jana Dubovcová či Samo Marec.

Partnermi kampane sú SME, Denník N, .týždeň, Pravda, Rádio FM a ďalší.

Prvé video z kampane je reakciou na vlakové hliadky Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na