ALEXANDER ZACHARČENKO DNES PODPÍSAL DEKRÉT PRIKAZUJÚCI PRÍMERIE

0
88

[sociallocker]Za účelom implementácie Memoranda o plnení Protokolu po konzultáciách kontaktnej skupiny o spoločných krokoch zameraných na realizáciu plánu mierového urovnania a zamedzeniu stratám príslušníkov bezpečnostných síl, úmrtí a zranení civilného obyvateľstva na územi Doneckej ľudovej republiky

prikazujem:

1. ministrovi obrany, veliteľovi zboru ľudovej milície, veliteľovi republikánskej gardy, vedúcim silových zložiek, veliteľom jednotiek a útvarov Doneckej ľudovej republiky aby od 00 hodín 00 minút Kyjevského času (01 hodina 15. februára času Doneckej ľudovej republiky) roku 2015 zabezpečili okamžité a komplexné prímerie v smere na územia, ktoré sú fakticky pod kontrolou ozbrojených síl Ukrajiny od 00 hodín 00 minút Kyjevského času (01 hodina 15. februára času Doneckej ľudovej republiky)

2. všetkými prostriedkami zabrániť realizácii akýchkoľvek provokatívnych akcií, ktoré možno považovať za útok, alebo správaniu, ktorého cieľom je zásah ozbrojených síl, verejnej infraštruktúry, obytných domov (nachádzajúcich sa od 15.2.2015 na území fakticky kontrolovanom ozbrojenými silami Doneckej ľudovej republiky)

3. ministrovi obrany Doneckej ľudovej republiky organizovať kontrolu implementácie prímeria v spolupráci so skupinami pozorovateľov Spoločného centra pre kontrolu a koordináciu a predstavitelmi Špeciálnej monitorovacej misie OBSE

4. kontrolu nad výkonom dekrétu priradiť na ministra obrany

5. tento dekrét nadobúda platnosť v okamihu jeho podpísania.

Líder Doneckej ľudovej republiky
Alexander Zacharčenko
14. február 2015[/sociallocker]

 

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na