AMERICKÁ ARMÁDA VYŠLE NAPRIEČ EURÓPOU ĎALŠÍ VOJENSKÝ KONVOJ

0
369

Americké vojenské jednotky v Európe sa pripravujú na cestu z Nemecka do Maďarska, ktorá bude súčasťou blížiaceho sa cvičenia  realizovaného za účelom posilnenie americko-maďarskej aliancie, uviedol americký armádny úradník.

Cvičenie začne 700 kilometrovým presunom konvoja obrnených transportérov Stryker z Nemecka a následným prechodom cez Dunaj do Maďarska, čím majú jednotky konvoja preukázať mobilitu.

“Koncom tohto roka, budeme vykonávať cvičenie s názvom Brave Warrior (Statočný bojovník) v rámci ktorého uskutočníme viac než 700 kilometrový presun z Nemecka cez rieku Dunaja do Maďarska. Následne budeme dva mesiac trénovať s Maďarmi,” povedal plukovník John Meyer, Veliteľ 2. motorizovaného pluku US Army Europe.

Aj keď operácia nie je výslovne navrhnutá tak, aby vo svetle pretrvávajúceho napätia vyslala odkaz Rusom, cesta a cvičenie sú navrhnuté tak, aby demonštrovali mobilitu a odhodlanie USA so svojimi spojencami, vysvetlil Meyer.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

“Jednou zo základných povinností ktoré máme, je uistiť našich spojencov a budovať spôsobilosť celej aliancie,” povedal. “Dokážeme presúvať formáciu aj cez 2000 kilometrov naprieč Európou, aby sme sa dostali tam, kam máme.”

Presun konvoja je plánovaný na september a október tohto roka, dodal.

“Jednotka sa bude so svojimi vozidlami Stryker presúvať z Nemecka cez Českú republiku a do Maďarska za účelom série cvičení s maďarskou armádou. Je to príležitosť, ako posilniť naše spojenectvo a partnermi v regióne” uviedol hovorca americkej armády Joe Buccino pre Military.com.

Pokračovanie článku (v angličtine)

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments