AMERICKÁ ARMÁDA VYŠLE VOJENSKÝ KONVOJ NA CESTU NAPRIEČ EURÓPOU

0
258

Ako informovala oficiálna stránka americkej armády v Európe s odkazom na vojenské noviny Stars and Stripes, americkí vojaci budú na znak podpory európskych spojencov vyslaní na cestu naprieč východnou Európou.[sociallocker]

Podľa vyjadrení funkcionárov armády,  sa vojaci americkej armády z 2. jazdného pluku (2nd Cavalry Regiment) po spoločných cvičeniach so spojencami v Poľsku a Pobaltí čoskoro vydajú na 1100 míľovú cestu naprieč šiestimi krajinami do svojej domovskej základne vo Vilsecku v Nemecku.

Vojaci si na presun nazvaný “Dragoon Ride” zoberú aj svoje obrnené transportéry Stryker. Taktiež budú sprevádzaní podporným leteckým prieskumom, ktorý bude zabezpečovať 12. letecká brigáda (12th Combat Aviation Brigade), uvádza US Army Europe.

Za normálnych okolností, bývajú vojenské vozidlá po ukončení cvičenia odosielané späť na svoju domovskú základňu prostredníctvom železnice a nie formou po ceste sa pohybujúceho a pozornosť priťahujúceho konvoja.

Potom ako Moskva v minulom roku anektovala ukrajinský Krym, USA spolu s ďalšími spojencami NATO v snahe upokojiť krajiny na západnej hranici Ruska absolvovali niekoľko cvičení v Pobaltí a Poľsku.

“Toto je komplexná misia zahŕňajúca významné množstvo medzinárodnej diplomatickej a vojenskej spolupráce,” napísal vo svojom vyhlásení hovorca USAREUR podplukovník Childs. “Všetky zapojené jednotky si budú môcť otestovať údržbu svojej jednotky a vodcovské schopnosti a misia zároveň poskytuje vysoko viditeľnú demonštráciu postoja USA k záväzkom voči svojim spojencom v NATO a demonštruje schopnosti NATO, v úzkej spolupráci presúvať vojenské jednotky cez spojenecké hranice.”

Podľa USAREUR  sa na cestu vydajú vojaci 3. eskadry 2. motorizovaného pluku (3rd Squadron, 2nd Cavalry Regiment), z jednotlivých lokalít cvičení v Estónsku, Litve a Poľsku a konvoj sa bude presúvať cez Lotyšsko a Českú republiku, až nakoniec do svojej domovskej základne Rose Baracks v nemeckom Vilsecku.

Vojaci budú v priebehu svojej cesty aj táboriť, pričom sa počas série plánovaných zastávok stretnú s členmi miestnych komunít.

“Pre tých, ktorí sa jej [misie] zúčastňujú, je Dragoon Ride jedinečnou príležitosťou,” uviedol Childs. “Vojaci a ich velitelia budú mať na trase množstvo príležitostí stretnúť miestne komunity, prehĺbiť svoje porozumenie pre kultúrnu rozmanitosť v aliancii a posilniť vzťahy, ktoré sú nevyhnutné pre budovanie a udržiavanie vzájomného obdivu, rešpektu a dôvery medzi spojeneckými armádami.”[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments