AMERICKÍ KONGRESMENI POČAS VYSTÚPENIA IZRAELSKÉHO PREMIÉRA V KONGRESE MOHUTNE APLAUDOVALI

0
48

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu naliehal na preplnený americký Kongres, aby sa postavil proti vznikajúcej dohode, ktorej cieľom má byť obmedzenie schopnosti Iránu vyvíjať jadrové zbrane. Jeho plamenný prejav môže vážne skomplikovať prebiehajúce medzinárodné rokovania vo Švajčiarsku.[sociallocker]

A hoci jeho vystúpenie v Kongrese bojkotovala až štvrtina poslancov Demokratickej strany a osem senátorov, keď izraelský premiér naliehal na Kongres, aby zablokoval akékoľvek snahy o zrušenie sankcií proti Iránu výmenou za dohodu, bol odmenený silným potleskom od oboch politických strán.

Netanjahu uviedol, že dohoda, ktorú by s Iránom uzavrel Barack Obama, by “nevyhnutne viedla k jadrovo vyzbrojenému Iránu, ktorého neobmedzená agresia nevyhnutne povedie k jadrovej vojne.”

“Tento čelný sponzor medzinárodného terorizmu potrebuje možno už len niekoľko týždňov k vytvoreniu obohateného uránu na celý arzenál jadrových zbraní – a to s plnou medzinárodnou legitimitou” povedal Netanjahu.

“Preto je táto dohoda taká zlá, neblokuje cestu Iránu k jadrovej bombe, dláždi cestu Iránu k jadrovej bombe. “

Krátko po prejave vydal prezident Obama ostro kritické dementi, v ktorom uviedol, že Netanjahu “nepovedal nič nové” a neponúkol žiadnu novú stratégiu na obmedzenie iránskeho jadrového programu.

Zostrihaný prejav do 3 minút (v angličtine):

Celý prejav (v angličtine):

[/sociallocker]

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na