AMERICKÝ SENÁTOR NAVRHOL, ABY USA POSKYTLI UKRAJINE VOJENSKÚ POMOC

0
125
Ilustračné foto (Zdroj foto: facebook.com/senrobportman)

Washington, DC – Americký senátor Rob Portman (R-Ohio), spolupredseda Senate Ukraine Caucus oznámil, že podal dva pozmeňovacie návrhy k zákonu National Defense Authorization Act (NDAA) pre fiškálny rok 2016 na pomoc Ukrajine,  keďže tá naďalej čelí ruskej agresii.

Prvý pozmeňovací návrh povoľuje poskytnutie finančných prostriedkov pre rad dôležitých schopností, ktoré Ukrajinci potrebujú k obrane, vrátane spravodajských informácií v reálnom čase, protidelostreleckých radarov, obranných smrtiacich zbraní, bezpilotných leteckých prostriedkov, chránenú komunikáciu a cvičenie pre rozvoj kľúčových bojových, plánovacích a podporných schopnosti. Novela vyžaduje, aby bolo na najdôležitejšie schopnosti, ktoré Ukrajinci potrebujú použitých aspoň 60 000 000 dolárov a požaduje: spravodajské informácie v reálnom čase, obrannú smrtiacu pomoc a protidelostrelecké radary.

Druhá zmena študuje dôsledky konfliktu na Ukrajine pre americkú armádu. To by si vyžadovalo posúdenie snáh USA a NATO na východnej Ukrajine na základe skúseností získaných z taktík, techník a postupov používaných Rusmi a separatistami. Toto hodnotenie bude okrem iného zahŕňať ​​správu o dôsledkoch ruskej informačnej vojny a dôsledkoch konfliktu pre ozbrojené vojenské zariadenia, ako sú tanky Abrams vyrobené v Lima v štáte Ohio.

“Ukrajina dosiahla rozhodujúci moment,” vyhlásil Portman. “Ukrajinskí ľudia podstúpili neuveriteľné obete v nádeji, že pre svoju krajinu zabezpečia demokratickú budúcnosť. Avšak k uskutočneniu ich vízie je potrebné zabezpečiť trvalú ekonomickú, politickú a vojenskú podporu zo strany Spojených štátov a NATO.

“Moja prvá zmena pomôže zabezpečiť zmysluplný dopad americkej vojenskej pomoci a dáva Ukrajine nástroje, ktoré potrebuje k obrane. Moja druhá zmena nám umožní študovať poučenia z konfliktu a ich dôsledky pre americkú armádu. Niektoré prvky tejto správy, ako je správa o ozbrojenej vojne tiež upozornia na dôležitosť obrnených vozidiel, ako tanky Abrams a vozidlá Stryker, vyrábané v Lima, v štáte Ohio.

“Som rád, že môžem ponúknuť tieto pozmeňujúce návrhy a budem sa aj naďalej usilovať o stálu podporu ukrajinského národa v tejto kritickej dobe.”

Portman navštívil Ukrajinu v apríli, rovnako ako aj počas minuloročných prezidentských volieb.

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments