ATENTÁTNICI ZO SRÍ LANKY POCHÁDZALI Z BOHATÝCH RODÍN, BEZPEČNOSTNÉ ZLOŽKY O HROZBE VEDELI

0
63

“Všetci atentátnici boli vzdelaní a pochádzali zo strednej alebo vyššej triedy. To im zabezpečilo finančnú nezávislosť, ich rodiny boli finančne stabilné. Niektorí z nich študovali v zahraničí a majú vysokoškolské tituly,” vyhlásil v stredu srílanský námestník ministra obrany Ruvan Vidžavardene v súvislosti s vyšetrovaním bombových útokov islamistov počas Veľkonočných sviatkov na kostoly a hotely. Podľa premiéra Lakšmana Kirielly indická rozviedka na možnosť útokov upozornila srílanskú tajnú službu už 4. apríla, tá však na bezpečnostnej schôdzi s prezidentom krajiny informácie zamlčala. Zdroj: iDnes

Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na