ATENTÁTNICI ZO SRÍ LANKY POCHÁDZALI Z BOHATÝCH RODÍN, BEZPEČNOSTNÉ ZLOŽKY O HROZBE VEDELI

0
72

“Všetci atentátnici boli vzdelaní a pochádzali zo strednej alebo vyššej triedy. To im zabezpečilo finančnú nezávislosť, ich rodiny boli finančne stabilné. Niektorí z nich študovali v zahraničí a majú vysokoškolské tituly,” vyhlásil v stredu srílanský námestník ministra obrany Ruvan Vidžavardene v súvislosti s vyšetrovaním bombových útokov islamistov počas Veľkonočných sviatkov na kostoly a hotely. Podľa premiéra Lakšmana Kirielly indická rozviedka na možnosť útokov upozornila srílanskú tajnú službu už 4. apríla, tá však na bezpečnostnej schôdzi s prezidentom krajiny informácie zamlčala. Zdroj: iDnes

MATEJKO
Situácii v Sýrii sa venujem 8 rokov, okrem toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na