AUSTRÁLČANIA PODROBILI SKÚŠKE PRÁCU RUSKÝCH HACKEROV, KTORÍ MALI OVPLYVNIŤ AMERICKÉ VOĽBY

0
287

Známa austrálska dvojica ničiteľov mainstreamových mýtov Boy Boy sa tentokrát pozrela na zúbok tzv. ruským hackerom, ktorí mali podľa FBI zásadne ovplyvňovať americké prezidentské voľby, v prospech kandidáta Donalda Trumpa.

Do ulíc Sydney zobrali ukážky komentárov a postov tzv. ruských hackerov uverejnených na sociálnych sieťach a náhodných okoloidúcich požiadali, aby sa pokúsili nájsť rozdiel a správne určiť, ktoré komentáre sú prácou ruských záškodníkov a ktoré obyčajných užívateľov. Nájdete rozdiel a logiku stojacu za cenzúrou vybraných “diabolských” tweetov?

“Pred niekoľkými dňami FBI usvedčilo 13 Rusov za vytvorenie falošných účtov na sociálnych sieťach, pomocou ktorých ovplyvňovali americké voľby. TV stanica NBC zverejnila 200-tisíc tweetov, ktoré Twitter odstránil, pretože boli prepojené na tieto ruské účty. Myslím, že my tu v Austrálii sme celkom v bezpečí, neboli sme zasiahnutí diabolskou pohromou zo strany ruských hackerov, no nikdy si nemôžete byť úplne istí. Prišli sme teda do ulíc Sydney zistiť, či bežný Austrálčan dokáže rozpoznať rozdiel medzi bežnými tweetmi a diabolskými tweetmi, pochádzajúcimi z Ruska.”

Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na