AUSTRÁLČANIA PODROBILI SKÚŠKE PRÁCU RUSKÝCH HACKEROV, KTORÍ MALI OVPLYVNIŤ AMERICKÉ VOĽBY

0
340

Známa austrálska dvojica ničiteľov mainstreamových mýtov Boy Boy sa tentokrát pozrela na zúbok tzv. ruským hackerom, ktorí mali podľa FBI zásadne ovplyvňovať americké prezidentské voľby, v prospech kandidáta Donalda Trumpa.

Do ulíc Sydney zobrali ukážky komentárov a postov tzv. ruských hackerov uverejnených na sociálnych sieťach a náhodných okoloidúcich požiadali, aby sa pokúsili nájsť rozdiel a správne určiť, ktoré komentáre sú prácou ruských záškodníkov a ktoré obyčajných užívateľov. Nájdete rozdiel a logiku stojacu za cenzúrou vybraných „diabolských“ tweetov?

„Pred niekoľkými dňami FBI usvedčilo 13 Rusov za vytvorenie falošných účtov na sociálnych sieťach, pomocou ktorých ovplyvňovali americké voľby. TV stanica NBC zverejnila 200-tisíc tweetov, ktoré Twitter odstránil, pretože boli prepojené na tieto ruské účty. Myslím, že my tu v Austrálii sme celkom v bezpečí, neboli sme zasiahnutí diabolskou pohromou zo strany ruských hackerov, no nikdy si nemôžete byť úplne istí. Prišli sme teda do ulíc Sydney zistiť, či bežný Austrálčan dokáže rozpoznať rozdiel medzi bežnými tweetmi a diabolskými tweetmi, pochádzajúcimi z Ruska.“

Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre