AUSTRÁLČANIA PODROBILI SKÚŠKE PRÁCU RUSKÝCH HACKEROV, KTORÍ MALI OVPLYVNIŤ AMERICKÉ VOĽBY

0
290

Známa austrálska dvojica ničiteľov mainstreamových mýtov Boy Boy sa tentokrát pozrela na zúbok tzv. ruským hackerom, ktorí mali podľa FBI zásadne ovplyvňovať americké prezidentské voľby, v prospech kandidáta Donalda Trumpa.

Do ulíc Sydney zobrali ukážky komentárov a postov tzv. ruských hackerov uverejnených na sociálnych sieťach a náhodných okoloidúcich požiadali, aby sa pokúsili nájsť rozdiel a správne určiť, ktoré komentáre sú prácou ruských záškodníkov a ktoré obyčajných užívateľov. Nájdete rozdiel a logiku stojacu za cenzúrou vybraných “diabolských” tweetov?

“Pred niekoľkými dňami FBI usvedčilo 13 Rusov za vytvorenie falošných účtov na sociálnych sieťach, pomocou ktorých ovplyvňovali americké voľby. TV stanica NBC zverejnila 200-tisíc tweetov, ktoré Twitter odstránil, pretože boli prepojené na tieto ruské účty. Myslím, že my tu v Austrálii sme celkom v bezpečí, neboli sme zasiahnutí diabolskou pohromou zo strany ruských hackerov, no nikdy si nemôžete byť úplne istí. Prišli sme teda do ulíc Sydney zistiť, či bežný Austrálčan dokáže rozpoznať rozdiel medzi bežnými tweetmi a diabolskými tweetmi, pochádzajúcimi z Ruska.”

Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (turistika, cestovanie, fotografia, remeslá, tvorba webov atď) aj spracúvaniu a prekladu článkov a videí prevažne o geopolitike, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti s akcentom na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Západná kultúra a hodnoty sú tie, ku ktorým sa hlásime a ktoré by sme mali spoluvytvárať. Takže "kde inde začať zametať, než pred vlastným prahom"?

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na