OSLOBODENÍ CIVILISTI Z ALEPPA – BIELE HELMY POMÁHALI TAKMER VÝLUČNE TERORISTOM

0
1333

V rozhovore s oslobodenými civilistami z východného Aleppa z 18. decembra zistila nezávislá novinárka Vanessa Beeley medzi iným aj to, v akej miere pôsobila, v rebelmi a teroristami ovládanými územiami civilná ochrana, tzv. Biele helmy, ktorých videá a informácie pravidelne sprostredkúvali mainstreamové médiá a ktoré mali nemalú podporu od západných vlád a boli dokonca skloňované ako kandidáti na Nobelovu cenu mieru.

Život pod okupáciou nebol rovnaký pre všetkých. Pre tých, ktorí mali blízko k teroristom to bolo dobré. Niekedy chceli teroristi získať podporu, tak dali ľuďom peniaze a jedlo len preto, aby išli s nimi. Dali im lieky a jedlo určené pre všetkých Sýrčanov, ktorých sa zmocnili a distribuovali ich.
Teroristickou skupinou,  ktorá všetko ovládala bola al-Nusrat (Al-Kájda v Sýrii). Zvyšok frakcií pracoval pod kontrolou Nusry.
Je niečo sladšie ako vrátiť sa domov? (reakcie na oslobodenie sýrskou armádou) To je najkrajší pocit, aký vôbec možno mať. Radšej by som mal naspäť svoj dom alebo aspoň postavený stan na jeho troskách, než žiť ďaleko od môjho domova. Mám deti, ako sú tieto.
Nie! Nikdy som ich (Biele helmy) nevidel. My obyvatelia Aleppa sme si zvykli pomáhať navzájom, takže ak sme videli našich bratov a svojich príbuzných, ktorí boli zranení, pomáhali sme im my, nikto iný.

Teroristi mali vlastnú civilnú obranu (Biele helmy). Niekedy pomohli aj civilistom, ale väčšinu času pracovali s teroristami. Nosili na sebe oblečenie s nápisom „civilná obrana“.

 

Ďalšie informácie o Bielych helmách:

PODVOD MENOM BIELE HELMY A IGNOROVANÍ SÝRSKI HRDINOVIA

WHO ARE SYRIA’S WHITE HELMETS

How the White Helmets Became International Heroes While Pushing U.S. Military Intervention and Regime Change in Syria

Syria: Aleppo Doctor Demolishes Imperialist Propaganda and Media Warmongering

‘Humanitarian’ Propaganda War Against Syria – Led by Avaaz and The White Helmets

VIDEO

Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre