OSLOBODENÍ CIVILISTI Z ALEPPA – BIELE HELMY POMÁHALI TAKMER VÝLUČNE TERORISTOM

0
1276

V rozhovore s oslobodenými civilistami z východného Aleppa z 18. decembra zistila nezávislá novinárka Vanessa Beeley medzi iným aj to, v akej miere pôsobila, v rebelmi a teroristami ovládanými územiami civilná ochrana, tzv. Biele helmy, ktorých videá a informácie pravidelne sprostredkúvali mainstreamové médiá a ktoré mali nemalú podporu od západných vlád a boli dokonca skloňované ako kandidáti na Nobelovu cenu mieru.

Život pod okupáciou nebol rovnaký pre všetkých. Pre tých, ktorí mali blízko k teroristom to bolo dobré. Niekedy chceli teroristi získať podporu, tak dali ľuďom peniaze a jedlo len preto, aby išli s nimi. Dali im lieky a jedlo určené pre všetkých Sýrčanov, ktorých sa zmocnili a distribuovali ich.
Teroristickou skupinou,  ktorá všetko ovládala bola al-Nusrat (Al-Kájda v Sýrii). Zvyšok frakcií pracoval pod kontrolou Nusry.
Je niečo sladšie ako vrátiť sa domov? (reakcie na oslobodenie sýrskou armádou) To je najkrajší pocit, aký vôbec možno mať. Radšej by som mal naspäť svoj dom alebo aspoň postavený stan na jeho troskách, než žiť ďaleko od môjho domova. Mám deti, ako sú tieto.
Nie! Nikdy som ich (Biele helmy) nevidel. My obyvatelia Aleppa sme si zvykli pomáhať navzájom, takže ak sme videli našich bratov a svojich príbuzných, ktorí boli zranení, pomáhali sme im my, nikto iný.

Teroristi mali vlastnú civilnú obranu (Biele helmy). Niekedy pomohli aj civilistom, ale väčšinu času pracovali s teroristami. Nosili na sebe oblečenie s nápisom “civilná obrana”.

 

Ďalšie informácie o Bielych helmách:

PODVOD MENOM BIELE HELMY A IGNOROVANÍ SÝRSKI HRDINOVIA

WHO ARE SYRIA’S WHITE HELMETS

How the White Helmets Became International Heroes While Pushing U.S. Military Intervention and Regime Change in Syria

Syria: Aleppo Doctor Demolishes Imperialist Propaganda and Media Warmongering

‘Humanitarian’ Propaganda War Against Syria – Led by Avaaz and The White Helmets

VIDEO

Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na