BILDERBERG 2016 SA BUDE KONAŤ V NEMECKU

0
469

64. stretnutie Bilderberg sa bude konať začiatkom júna, tentokrát v nemeckom meste Drážďany. Miesto stretnutia už bolo potvrdené aj na oficiálnej stránke tohto pravidelne sa opakujúceho stretnutia svetových “elít”.

Bližšie podrobnosti zatiaľ zverejnené neboli, avšak viaceré nemecké médiá uvádzajú, že sa stretnutie naplánované na 9.6.-12.6. uskutoční v luxusnom 5-hviezdičkovom hoteli Taschenbergpalais Kempinski.

Hotel Taschenbergpalais (Zdroj foto: wikimedia.org)

Hotel bol postavený v rokoch 1705 – 1708. V roku 1945 bol počas 2. svetovej vojny zničený a v rokoch 1992-1995 bol prestavaný. Jeho rekonštrukcia stála 127.8 millióna eur. Ceny izieb v hoteli sa pohybujú v rozmedzí od 113 do 10 tisíc eur za noc.

Bilderbergu sa zúčastňuje 120 až 150 významných osobností predovšetkým zo Severnej ameriky a Západnej i Strednej Európy. O pozvánkach rozhoduje riadiaci výbor, ktorý sa každý rok obmieňa.[sociallocker id=5464][/sociallocker]

Približne jednu tretinu pozvaných tvoria politici a zvyšné dve tretiny osobnosti z odborov finančníctva, priemyslu, vzdelania a komunikácií.

Zo Slovenska bol viackrát súčasťou Bilderbergu politik Ivan Mikloš, ktorý sa na jeho adresu vyjadruje slovami “top stretnutie top biznis lídrov Európy a sveta. Veľmi dobrá neformálna diskusia.”

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments