BILL GATES OBHAJOVAL SVETOVLÁDU

0
112

Najbohatší muž planéty Bill Gates, ktorého základné imanie sa v roku 2014 pohybovalo na úrovni 76 miliárd dolárov, sa v rozhovore pre nemecký Süddeutsche Zeitung vyjadril, že postráda “istý druh svetovej vlády”. Takéto riešenie navrhuje kvôli neschopnosti adekvátne sa vysporiadať s globálnymi problémami, akými sú napríklad zmena klímy či veľké epidémie.
“Vezmite si OSN, bolo vytvorené špeciálne pre bezpečnosť vo svete. Sme pripravení na vojnu, pretože sme urobili všetky opatrenia. Máme NATO, máme divízie, džípy, trénovaných ľudí. Ale čo s epidémiami? Koľko lekárov máme, lietadiel, stanov, čo vedci? Ak by tu bolo niečo také ako svetová vláda, boli by sme lepšie pripravení.”
S ohľadom na urgentnosť problémov sveta je podľa neho svetová vláda “nutne potrebná”.

ZDROJwww.huffingtonpost.de
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre