BILL GATES OBHAJOVAL SVETOVLÁDU

0
59

Najbohatší muž planéty Bill Gates, ktorého základné imanie sa v roku 2014 pohybovalo na úrovni 76 miliárd dolárov, sa v rozhovore pre nemecký Süddeutsche Zeitung vyjadril, že postráda “istý druh svetovej vlády”. Takéto riešenie navrhuje kvôli neschopnosti adekvátne sa vysporiadať s globálnymi problémami, akými sú napríklad zmena klímy či veľké epidémie.
“Vezmite si OSN, bolo vytvorené špeciálne pre bezpečnosť vo svete. Sme pripravení na vojnu, pretože sme urobili všetky opatrenia. Máme NATO, máme divízie, džípy, trénovaných ľudí. Ale čo s epidémiami? Koľko lekárov máme, lietadiel, stanov, čo vedci? Ak by tu bolo niečo také ako svetová vláda, boli by sme lepšie pripravení.”
S ohľadom na urgentnosť problémov sveta je podľa neho svetová vláda “nutne potrebná”.

ZDROJwww.huffingtonpost.de
Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na