BLACK FRIDAY

1
304

Black Friday (čierny piatok) je nákupný “sviatok”, ktorý má korene v Spojených štátoch. Pripadá na piatok po Dni vďakyvzdania v Spojených štátoch (vždy štvrtý piatok v novembri).

Čierny piatok sa považuje za začiatok predvianočnej nákupnej horúčky. V USA a Kanade väčšina veľkých obchodných reťazcov začína obdobie výpredajov za výrazne znížené ceny.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Čierny piatok má u verejnosti veľkú odozvu, nakupujúci sú ochotní stáť hodiny v dlhých radoch a v okamihu otvorenia obchod “vziať útokom”, preplniť jeho kapacitu a vnútri horúčkovito súperiť o obmedzený počet zlacneného tovaru.

Čierny piatok je kritizovaný ako “sviatok” konzumnej spoločnosti a v obchodoch dochádza počas neho k roztržkám, násiliu a k zraneniam.

https://www.youtube.com/watch?v=5HG2MYX4N4s

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
MAY

Úžasné ako sa títo tvorovia podobajúci sa ľudským bytostiam dokážu správať len kvôli veciam, ktoré aj tak vyhodia, alebo vôbec nepotrebujú,
Pod vplyvom reklám a iných dušu a mozog vymývajúcich prostriedkov ich mentálna a duševná úroveň dosiahla tú najvyššiu možnú, to je úroveň D H K (pre neznalých: Drevený Hojdací Koník)