BRIT VYZBIERAL ZA TÝŽDEŇ NA POMOC GRÉCKU TAKMER 2 MILIÓNY EUR

0
188
Foto: indiegogo.com

29-ročný britský pracovník z obchodu s topánkami Thom Feeney spustil pred týždňom na známom crowdfundingovom portáli Indiegogo kampaň, prostredníctvom ktorej sa mohla široká verejnosť poskladať na dlh Grécka, ktorý dosahuje 1,6 miliardy eur.

Ako sa uvádza v spomínanej kampani, 1,6 miliardy sa môže zdať veľa, ale na vyzbieranie tejto sumy by stačilo iba niečo cez 3 eurá od každého Európana. Vyzbierané peniaze mali ísť priamo ľuďom z Grécka.

Prispievajúcim bola za ich pomoc v závislosti na výške ich príspevku ponúknutá aj odmena.

Pri 3 eurovom príspevku pohľadnica gréckeho premiéra Tsirpasa odoslaná z Grécka, pri 6 eurovom grécky Feta syr a olivový šalát, pri 10 eurovom malá fľaša typického gréckeho alkoholického nápoja, pri 25 eurovom fľaša gréckeho vína, pri 160 eurovom košík gréckych potravín (olivy, Feta, ouzo, víno, atď…) a pri 5 tisícovom týždňová all-inclusive dovolenka v Aténach pre 2 osoby.

Šancu prispieť dostali aj milionári. Tí čo by sa rozhodli pomôcť takouto sumou by už nedostali viac v porovnaní s vyššie spomínanými odmenami, ale podľa iniciátorov zbierky by dostávali “veľa vďačnosti od občanov Európy a najmä gréckeho ľudu.”

Kampaň v priebehu prvých niekoľkých dní generovala takú vysokú návštevnosť, že dochádzalo k zahlcovaniu serverov IndieGoGo a boli spôsobované výpadky internetovej stránky.

Do kampane sa nakoniec odoslaním finančných prostriedkov zapojili desiatky tisíc ľudí. Necelý deň pred jej ukončením ich počet atakuje číslo 107 tisíc. Celková vyzbieraná suma je na úrovni 1,9 milióna eur.

Z celkového plánu však doteraz vyzbieraná suma predstavuje iba 0,1% a ak sa v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín nenazbiera zvyšných 99,9%, peniaze by mali byť z dôvodu nenaplnenia kampane vrátené prispievajúcim.

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments