BÝVALÉ MLÁDEŽNÍCKE ZDRUŽENIE SDKÚ-DS BOJUJE PROTI VLAKOM ZADARMO

0
277
Zdroj foto: facebook.com/NovaGeneraciaZdruzenieMladych

“My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, vyslovujeme nesúhlas s populistickým a nezodpovedným návrhom vlády Roberta Fica o vlakoch zadarmo. Vieme, že nič nie je zadarmo a všetky náklady budú hradené z daní nás, daňovníkov. 

Vyzývame vládu Roberta Fica, aby peniaze radšej použila na modernizáciu Slovenska, aby investovala do vedy a výskumu a vzdelania mladých, ktoré Slovensku prinesie násobne vyšší prínos, ako vlaky kvázi zadarmo.

Vyzývame Vládu SR, aby mladým ľudom a študentom pomáhala v hľadaní si praxe počas štúdia, ktorej absencia je častokrát najväčšou prekážkou prijatia do zamestnania a tak pomáhala mladým. Výzývame Vládu SR, aby neničila podnikateľské prostredie a nechala podnikateľov vytvárať nové pracovné miesta a tak zvyšovať životnú úroveň.”

Týmito slovami sa snažilo bývalé mládežnícke združenie SDKÚ-DS Nová Generácia motivovať ľudí k podpisu ich internetovej petície proti vlakom zadarmo.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Petícia na stránke peticie.com získala od svojho spustenia dňa 4. 11. 2014 necelých 30 tisíc podpisov, pričom viac ako 20 tisíc podpisov získala online petícia v priebehu prvého týždňa. Na základe toho sa v novembri minulého roka rozhodla Nová Generácia zbierať podpisy aj pod písomnú petíciu.

Pod tú sa združeniu podarilo podľa vyjadrení jeho predsedu za rok vyzbierať niečo cez 30 tisíc podpisov.  Zástupcovia Novej Generácie včera odovzdali podpísané petičné hárky na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Do systému bezplatnej prepravy bolo podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) k 8. novembru 2015 evidovaných 847 404 platných registrácií.

Za rok od zavedenia bezplatnej prepravy sa vo vlakoch ZSSK bezplatne prepravilo približne 24 miliónov cestujúcich.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments