ČESKO-SLOVENSKÁ KONFERENCIA O PROJEKTE VENUS – 3. ROČNÍK

0
309

22. júna sa v reštaurácii Forky’s v meste Brno konala 3. spoločná konferencia o Projekte Venus a Zdrojovej ekonomike pre tieto dve krajiny. Aj keď z predbežného programu tentokrát vypadla prednáška o vzdelávaní, program bol stále bohatý na 4 prednášky a spoločnú diskusiu prednášajúcich a divákov v spoločnom kruhu na záver. Nedostatkom bola tento rok horšia propagácia a tým aj menší počet zúčastnených. Programom sprevádzal aj tento rok Ing. Marek Kopilec.

Úvodnú prednášku o základných informáciách o Projekte Venus, ale aj iných informáciách o smart cities zo sveta priniesla Mgr. Lucia Ďurčová.

Nasledovala prednáška o tom, ako uviesť Projekt Venus do reality a tom, ako sa začína v Česku pri Plzni s neziskovkou Place for people a stavebnou firmou CzechUps s ľuďmi okolo prednášajúceho Ing. Jakuba Schöna.

Ďalšia v poradí, konkrétne tretia prednáška, bola o energetike, ktorej sa aktívne venuje prednášajúci Ing. Milan Hošek. Prednáška bola najmä o jeho reálnych projektoch so solárnou energiou, po ktorej sa strhla búrlivá diskusia.

No a záverečná prednáška pred spoločným debatným poradným kruhom, ktorý zostal najmä pre možnosť, aby sa návštevníci rozhovorili aj o citlivých osobných otázkach, nenatáčaný, bola venovaná téme zabezpečenia jedla. Ako veľmi udržateľný a z veľkej časti uzavretý cyklus sa javí aquapónia, prezentovaná aj Jacque Frescom v jeho videách. Túto tému vo svojej prednáške rozpracoval bývalý admin českej facebookovej stránky Projektu Venus Bc. Michal Fojtík, ktorý je člen Aquaponics Farm Association.

Akcia bola s dobrovoľným vstupným, najmä ako aktivita pre verejnosť a tak, ak sa chcete zavďačiť za materiály a informácie, môžete prispieť na chod a ďalšie aktivity tu:
Fio banka:
IBAN: SK9883300000002701463752
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX
pre prevody CZK v rámci ČR 2701463752/2010

Ak chcete ďalšie informácie, nájdete nás na stránke: www.projekt-udrzatelnosti.sk alebo nám môžete napísať mail na projekt.udrzatelnosti@protonmail.com, prípadne na Facebooku na stránkach Projekt Venus Slovensko a TVP support – Česká republika a v skupine TVP Česko-Slovensko Project Group.

Autor: Marek Kopilec

The Venus Project je organizácia, ktorá navrhuje reálny akčný plán pre sociálnu zmenu, plán, ktorý smeruje k mierovej a trvalo udržateľnej globálnej civilizácii.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre