ČESKÝ PREZIDENT MILOŠ ZEMAN ZÍSKAL V PRIESKUME VEREJNEJ MIENKY REKORDNÚ PODPORU

0
885
Prezident českého NKÚ Miloslav Kala, prezident ČR Miloš Zeman a viceprezidentka českého NKÚ Zdeňka Horníková

Podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti SANEP (Středisko analýz a empirických průzkumů) získava prezident ČR Miloš Zeman za svoj postoj k utečeneckej kríze a hájeniu národných záujmov stále väčšiu podporu širokej verejnosti. Ako prezidenta ho kladne hodnotí viac ako 70% Čechov.

Takmer po troch rokoch od svojho nástupu do prezidentského úradu hodnotí prezidenta Miloša Zemana kladne v súhrne 70,2% oslovených obyvateľov ČR, čo je najviac za celé jeho doterajšie obdobie pôsobenia na pozícii prezidenta ČR. Pritom ešte v novembri minulého roka to bolo 67,2% verejnosti.

Foto: sanep.cz
Foto: sanep.cz

Na vzostupe podpory prezidenta Miloša Zemana sa bezpochyby podieľa jeho postoj k utečeneckej kríze, ktorý hodnotí kladne v súhrne 75,6% opýtaných. Prezident Miloš Zeman si však svoju reputáciu po sérii negatívne vnímaných vulgárnych výrokov a bonmotov zlepšil nielen pre svoje zásadné postoje k aktuálne najdiskutovanejšej téme celej Európy, ale aj pre svoje hájenie ekonomických a národných záujmov ČR. Tieto jeho postoje totiž kladne hodnotí v súhrne 69,3% opýtaných.

Najviac respondentom na Milošovi Zemanovi prekáža jeho vulgárnosť, arogancia, populizmus, egocentrizmus, odmietanie utečeneckých kvót, rasizmus-xenofóbia, príklon k Rusku a Číne, negácia islamu, ale aj jeho bonmoty či hradný kancelár.

Foto: sanep.cz
Foto: sanep.cz

Naopak najviac kladne na Milošovi Zemanovi verejnosť hodnotí jeho postoj k utečeneckej kríze, úprimnosť, neúplatnost-poctivosť, vlastenectvo v podobe hájenia záujmov ČR, pravdovravnosť, negáciu islamu, cieľavedomosť, zahraničnú politiku vo vzťahu k Rusku a Číne či nepodlizovanie sa EÚ a USA.

Foto: sanep.cz
Foto: sanep.cz

Ako ukazujú prieskumy realizované od voľby a zvolenia hlavy štátu, zatiaľ čo na začiatku svojho nástupu na prezidentský post názory a postoje Miloša Zemana národ rozdeľovali na dva znepriatelené tábory, aktuálne postoje prezidenta Miloša Zemana k utečenecké kríze, EÚ, zahraničným otázkam a hájeniu národných záujmov väčšinovo domácu populáciu zjednocujú.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Internetový prieskum spoločnosti SANEP sa uskutočnil v dňoch 2.- 9.2.2016 na vybranej skupine 3.649 respondentov, ktorí predstavujú reprezentatívnu vzorku obyvateľov ČR vo veku nad 18 rokov. Reprezentatívna vzorka bola vybraná metódou kvótneho výberu a zodpovedá sociodemografickému rozloženie obyvateľstva ČR podľa údajov Českého štatistického úradu. Štatistická chyba u uvedenej skupiny obyvateľov sa pohybuje v rozmedzí + -2,5%. Kontrola danej vzorky bola vykonaná triangulačnou dátovú metódou.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre