CIA OCENILA SAUDSKÉHO PRINCA ZA BOJ PROTI TERORIZMU

3
Saudský korunný princ Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz s bývalou americkou ministerkou zahraničných vecí Hillary Clintonovou, 16. január 2013, zdroj: wikipedia

Saudský korunný princ Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz al-Saud, podpredseda vlády a minister vnútra, dostal od CIA ocenenie za “priame spravodajské služby súvisiace s protiteroristickou prácu a prínos pre zabezpečenie medzinárodného mieru a bezpečnosti.”

Medailu, pomenovanú po Georgovi Tenetovi, odovzdal riaditeľ CIA Micheal Pompeo po tom, čo bol v piatok prijatí v Rijáde za prítomnosti námestníka korunného princa Muhammada bin Salman al-Saud, podpredsedu vlády a ministra obrany.

Korunný princ po obdržaní medaily uviedol, že si cení vyznamenanie CIA a zdôraznil, že jeho úsilie bolo podporované predstaviteľmi Saudskej Arábie na čele s kráľom Salman bin Abdulaziz al-Saudom, rovnako ako úsilím kráľovských bezpečnostných síl.

Podľa princa zohráva Saudská Arábia kľúčovú úlohu v boji proti terorizmu a odsudzuje všetky formy a prejavy terorizmu. “My, ak Boh dá, budeme aj naďalej všade čeliť terorizmu a extrémizmu a vďaka Bohu sa nám podarilo zmariť mnoho pripravovaných teroristických útokoch”.

Korunný princ tiež zdôraznil, že boj proti terorizmu je spoločnou medzinárodnou zodpovednosťou, ktorá si vyžaduje medzinárodné úsilie na všetkých úrovniach, podporené vojensky, intelektuálne, ale aj finančne. To sa podľa neho musí docieliť v rámci medzinárodného práva a princípov OSN.

S ohľadom na vzťahy medzi Saudskou Arábiou a USA, korunný princ povedal: “Náš vzťah so Spojenými štátmi americkými je historický a bude naďalej úspešne pokračovať.”

K hrozbe možných budúcich útokov, korunný princ dodal: “Sme obklopení konfliktnými oblasťami a boli sme prví ovplyvnení terorizmom z rôznych zdrojov, no sme vybavení na boj proti teroru v každom mieste a za všetkých okolností.”

Počas svojho stretnutia s Pompeom, princ Mohammed bin Nayef diskutoval radu tém spoločného záujmu medzi oboma krajinami, vrátane ich zlepšenia, a to najmä s ohľadom na posilnenie spolupráce v oblasti bezpečnosti, hlavne v oblasti boja proti terorizmu.

ZDROJalarabiya.net
FOTOwikimedia.org
Kým názorov je nespočetne veľa, skutočnosť je len jedna. Pravdou sa všetci oháňajú, pravdu si privlastňujeme, pravdu deformujeme. A tak sa z pravdy stáva lož, z faktov nezmysly a zo súvislostí konšpirácie. Či je to jasný zámer, obyčajná nevedomosť či neschopnosť nahliadnuť na veci z inej perspektívy, výsledok je rovnaký - chaos vo všetkom a všetkých. Riešenie vidím v tom, žiť a robiť svoju prácu (svoje poslanie) ako najlepšie dokážeme, s rešpektom k odlišnosti, s pokorou i odhodlaním.

3
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
3 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
3 Autori komentárov
MohamedVLADOAlena Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Mohamed
Nezareg.
Mohamed

Saudi sú najväčší podporovatelia terorizmu. Toto je skutočne na hlavu postavené, že oni bojujú proti terorizmu. Američania sú umelci v manipulácii so skutočnosťami.

VLADO
Nezareg.
VLADO

akosi nespomenuli proti komu konkretne,lebo cely svet vie ze isis by uz davno vyschol bez ich financii a zbrani (tiez usa) a toto je total fraska na aku sa neda zvyknut

Alena
Nezareg.
Alena

Nech mu ešte dajú ocenenie za boj pre ženské práva a rovnoprávnosť,lebo už je to aj tak jedno,fraška ako fraška!