CIA OCENILA SAUDSKÉHO PRINCA ZA BOJ PROTI TERORIZMU

3
620

Saudský korunný princ Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz al-Saud, podpredseda vlády a minister vnútra, dostal od CIA ocenenie za „priame spravodajské služby súvisiace s protiteroristickou prácu a prínos pre zabezpečenie medzinárodného mieru a bezpečnosti.“

Medailu, pomenovanú po Georgovi Tenetovi, odovzdal riaditeľ CIA Micheal Pompeo po tom, čo bol v piatok prijatí v Rijáde za prítomnosti námestníka korunného princa Muhammada bin Salman al-Saud, podpredsedu vlády a ministra obrany.

Korunný princ po obdržaní medaily uviedol, že si cení vyznamenanie CIA a zdôraznil, že jeho úsilie bolo podporované predstaviteľmi Saudskej Arábie na čele s kráľom Salman bin Abdulaziz al-Saudom, rovnako ako úsilím kráľovských bezpečnostných síl.

Podľa princa zohráva Saudská Arábia kľúčovú úlohu v boji proti terorizmu a odsudzuje všetky formy a prejavy terorizmu. „My, ak Boh dá, budeme aj naďalej všade čeliť terorizmu a extrémizmu a vďaka Bohu sa nám podarilo zmariť mnoho pripravovaných teroristických útokoch“.

Korunný princ tiež zdôraznil, že boj proti terorizmu je spoločnou medzinárodnou zodpovednosťou, ktorá si vyžaduje medzinárodné úsilie na všetkých úrovniach, podporené vojensky, intelektuálne, ale aj finančne. To sa podľa neho musí docieliť v rámci medzinárodného práva a princípov OSN.

S ohľadom na vzťahy medzi Saudskou Arábiou a USA, korunný princ povedal: „Náš vzťah so Spojenými štátmi americkými je historický a bude naďalej úspešne pokračovať.“

K hrozbe možných budúcich útokov, korunný princ dodal: „Sme obklopení konfliktnými oblasťami a boli sme prví ovplyvnení terorizmom z rôznych zdrojov, no sme vybavení na boj proti teroru v každom mieste a za všetkých okolností.“

Počas svojho stretnutia s Pompeom, princ Mohammed bin Nayef diskutoval radu tém spoločného záujmu medzi oboma krajinami, vrátane ich zlepšenia, a to najmä s ohľadom na posilnenie spolupráce v oblasti bezpečnosti, hlavne v oblasti boja proti terorizmu.

ZDROJalarabiya.net
FOTOwikimedia.org
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

3
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Mohamed

Saudi sú najväčší podporovatelia terorizmu. Toto je skutočne na hlavu postavené, že oni bojujú proti terorizmu. Američania sú umelci v manipulácii so skutočnosťami.

VLADO

akosi nespomenuli proti komu konkretne,lebo cely svet vie ze isis by uz davno vyschol bez ich financii a zbrani (tiez usa) a toto je total fraska na aku sa neda zvyknut

Alena

Nech mu ešte dajú ocenenie za boj pre ženské práva a rovnoprávnosť,lebo už je to aj tak jedno,fraška ako fraška!