CLINTONOVÁ TLAČILA NA DODÁVKY SÝRSKYM DŽIHÁDISTOM, TVRDÍ ŠÉF WIKILEAKS

0
838
foto: U.S. Embassy London, zdroj: flickr.com

Krátko potom ako Wikileaks usvedčilo Demokratické národné zhromaždenie z manipulácie primáriek a sabotovania kampane prezidentského kandidáta Bernieho Sandersa na úkor Hillary Clintonovej, zakladateľ Wikileaks Julian Assange oznámil, že má k dispozícii ešte závažnejší materiál z uniknutých e-mailov demokratickej kandidátky, ktoré tentoraz spájajú Hillary Clintonovú s vyzbrojovaním džihádistov v Sýrii, vrátane ISIS.

Podľa záznamu zo svedectva Hillary Clintovej v januári 2013 počas vypočutia Kongresu ohľadom Benghazi, Clintonová pod prísahou popierala, že mala akékoľvek znalosti o zbraňovom obchodnom programe so sýrskymi povstalcami, ktorí sa objavili rok pred útokom v Benghází. Assange tvrdí, že v hacknutých e-mailoch, ktoré jeho organizácia sprostredkovala, sa 1 700 z nich týka samotnej Líbye a je medzi nimi dôkaz, že Clintonová “tlačila” na zbrane, ktoré mali byť zaslané “džihádistom vnútri Sýrie, vrátane ISIS.”

“Takže tieto e-maily Hillary Clintonovej ju spájajú s inými informáciami, ktoré sme o nej publikovali, čo vytvára bohatý obraz toho, ako Hillary Clintonová vykonáva svoj úrad, ale všeobecnejšie ako funguje americké ministerstvo zahraničia.” Povedal Assange pre Democracy Now. “Tak napríklad sa v týchto e-mailoch spomína katastrofálny, úplne katastrofálny zásah v Líbyi, zničenie Kaddáfího vlády, ktoré viedlo k okupácii veľkých častí tejto krajiny Islamským štátom, tok zbraní cez Sýriu, ktoré tlačila Hillary Clintonová džihádistom vnútri Sýrie, vrátane ISIS. Je tam viac ako 1 700 e-mailov v schránke Hillary Clintonovej, ktoré sme sprostredkovali, len o samotnej Líbyi. “
Tieto informácie spochybňujú a priamo protirečia jej svedectvu počas vyšetrovania Kongresu ohľadom útoku na americkú ambasádu v líbyjskom Benghází v roku 2012, pri ktorom zahynuli štyria Američania, vrátane veľvyslanca. Clintonová vtedy odpovedala senátorovi Randovi Paulovi, že nemala “žiadne informácie” o zbraňovom obchode pre povstalecké skupiny v Turecku alebo inde, pochádzajúcich z Líbye.
Julian Assange pripomenul, že jeho zámerom nie je zasahovať do prezidentských volieb v USA v prospech žiadneho kandidáta, vrátane Trumpa, no nepáčila sa mu odpoveď Clintonovej na zverejnenie e-mailov DNC, ktoré dokazujú, že primárky boli zmanipulované v prospech Hillary Clintonovej.
“V snahe odvrátiť pozornosť od dôkazov, ktoré sme zverejnili o tom, že Sandersova kampaň bola Demokratickou stranou zmarená, Clintonová sa snaží presmerovať pozornosť od veľmi závažných domácich volebných problémov do sféry zahraničnej politiky,” reagoval Assange na obvinenia, že za hacknutými emailami stoja spravodajské služby Ruska a odmietol sa k svojim zdrojom vyjadrovať.
Na adresu demokratickej prezidentskej kandidátky dodal: “Všeobecne ju vnímame ako súčasť problému pre slobodu tlače … Má za sebou dlhú históriu v pozícii liberálneho  vojnového jastraba a predpokladáme, že v tom bude pokračovať.”

 

ZDROJdailywire.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na