COWSPIRACY – KĽÚČ K UDRŽATEĽNOSTI (COWSPIRACY, 2014)

  0
  387

  Investigatívny dokument Cowspiracy sa snaží nájsť odpoveď na otázku, čo bráni veľkým organizáciam na ochranu životného prostredia venovať sa tej najväčšej ekologickej hrozbe súčasnosti – priemyselnej živočíšnej výrobe, ktorá je aj podľa OSN najvýznamnejším  znečišťovateľom planéty a zdrojom skleníkových plynov. Živočíšna výroba má za následok taktiež devastáciu lesov, poľnohospodárskej pôdy, oceánov, má značne negatívny dopad na zdravie ľudí, kde takmer miliarda trpí obezitou a ďalšia miliarda trpí hladom, nehovoriac o smutnom osude a životných podmienkach zvierat, ktoré sú vnímané len ako obchodný artikel. Réžia, scenár a kamera Kip Andersen a Keegan Kuhn.

  Celý film aj s titulkami k online zhliadnutiu na flashx.tv
  imdb
  csfd
  Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (turistika, cestovanie, fotografia, remeslá, tvorba webov atď) aj spracúvaniu a prekladu článkov a videí prevažne o geopolitike, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti s akcentom na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Západná kultúra a hodnoty sú tie, ku ktorým sa hlásime a ktoré by sme mali spoluvytvárať. Takže "kde inde začať zametať, než pred vlastným prahom"?

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na