COWSPIRACY – KĽÚČ K UDRŽATEĽNOSTI (COWSPIRACY, 2014)

  0
  381

  Investigatívny dokument Cowspiracy sa snaží nájsť odpoveď na otázku, čo bráni veľkým organizáciam na ochranu životného prostredia venovať sa tej najväčšej ekologickej hrozbe súčasnosti – priemyselnej živočíšnej výrobe, ktorá je aj podľa OSN najvýznamnejším  znečišťovateľom planéty a zdrojom skleníkových plynov. Živočíšna výroba má za následok taktiež devastáciu lesov, poľnohospodárskej pôdy, oceánov, má značne negatívny dopad na zdravie ľudí, kde takmer miliarda trpí obezitou a ďalšia miliarda trpí hladom, nehovoriac o smutnom osude a životných podmienkach zvierat, ktoré sú vnímané len ako obchodný artikel. Réžia, scenár a kamera Kip Andersen a Keegan Kuhn.

  Celý film aj s titulkami k online zhliadnutiu na flashx.tv
  imdb
  csfd
  Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na