DALAJLÁMA: SVET SA ZLEPŠUJE

0
339

Tibetský duchovný vodca Dalajláma bol hosťom programu Good Morning Britain na stanici ITV. Moderátor relácie mu položil viacero otázok.

Jednou z nich bola aj otázka, prostredníctvom ktorej sa moderátor Dalajlámu spýtal, či podľa neho žijeme vo svete s pribúdajúcimi problémami, alebo v zlepšujúcom sa svete.

Dalajláma v reakcii na otázku uviedol, že podľa neho sa svet zlepšuje.

V priebehu rozhovoru Dalajláma riešil aj otázku utečencov. „Všeobecne platí, že ľudia budú mať vždy pocit, že sa jedného dňa vrátia domov” a ako dodal “mali by obnoviť svoju vlastnú krajinu.“

Dalajláma sa taktiež okrem iného vyjadroval aj na adresu  republikánskeho kandidáta na prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa.  Toho podľa vlastných slov doteraz nikdy nestretol, ale jeho pozvanie na osobné stretnutie by neodmietol.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na