DÁNSKA BANKA ZNIŽUJE HRANICU ZÁPORNÉHO ÚROKU Z ÚSPOR

0
219
Zdroj foto: www.facebook.com/DanskeBankDanmark

Najväčšia dánska banka Danske Bank znižuje hranicu pre negatívny úrok z úspor.

Podľa informácií, ktoré zverejnila dánska tlačová agentúra Ritzau sa bude záporný úrok 0,6 percenta vzťahovať na všetky účty, ktoré majú zostatky nad 100 000 dánskych korún (cca 13 400 €). Predošlý limit bol 250 000 dánskych korún.

Banka toto rozhodnutie potvrdila v tlačovej správe.

„Dlhodobo zaznamenávame veľmi neobvyklé úrovne úrokových sadzieb a nie je pravdepodobné, že by sa to zmenilo. Zároveň vidíme výrazne sa zvyšujúci prebytok vkladov, čo má v súčasnom prostredí úrokových sadzieb za následok značné náklady pre banku. Keďže to pre nás nie je dlhodobo udržateľné, znižujeme hranicu pre účtovanie záporného úroku z vkladov. Sme samozrejme pripravení poradiť zákazníkom ako sa prispôsobiť situácii po 1. júli 2021 a to aj diskusiou o relevantných alternatívach vkladov v hotovosti,“ uviedol vo vyhlásení Mark Wraa-Hansen, riaditeľ pre súkromných klientov Danske Bank v Dánsku.

Hranica 100 000 dánskych korún sa bude vzťahovať iba na zákazníkov, ktorí používajú Danske Bank ako svoju primárnu banku a majú v banke účet NemKonto (účet na ktorý sa im vyplácajú mzdy).

Pre osoby, ktoré majú primárny účet inde, bude záporný úrok v Danske Bank platiť bez akejkoľvek hranice.

Spoločnosti, ktoré majú v banke účty zaplatia zvýšený negatívny úrok tiež. Sadzby pre spoločnosti sa zvýšili z 0,6% na 0,75–1% v závislosti od veľkosti podniku.

Ostatné dánske banky vrátane Nordea, Jyske Bank a Sydbank stanovujú podobné limity.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre