DEMONŠTRÁCIE PROTI “POLICAJNEJ BRUTALITE” VO FRANCÚZSKU

0
181

Demonštrácia proti “policajnej brutalite” v južnom Francúzsku opäť skončila násilnými stretmi polície s demonštrantmi, pričom polícia použila vodné delá a slzný plyn. Ľudia vyšli do ulíc v súvislosti so smrťou ekologického aktivistu, ktorého minulý mesiac zabil policajný omračujúci granát.

Aktivista Rémi Fraisse bol zabitý 26. októbra počas protestu proti výstavbe priehrady v Tarn, neďaleko Toulouse. 21-ročný muž bol súčasťou enviromentálnej skupiny, ktorá protestovala proti výstavbe.

Fraisseho smrť vyvolala vlnu protestov odsudzujúcich policajnú brutalitu, od Paríža počnúc, po menšie mestá, ako je La Rochelle a Nantes končiac.

V sobotu násilnosti vo viacerých francúzskych mestách opäť vyvrcholili zásahom polície, ktorá na rozohnanie demonštrantov použila aj vodné delá. Niektorí z demonštrantov niesli transparenty s nápismi ako “Žiadne zbrane”, alebo “Koniec povoleniu zabíjať”, niektorí hádzali na poriadkovú políciu počas protestu kamene.

V Toulouse, kde sa na pokojnom pochode zúčastnilo viac ako 1000 demonštrantov, bolo po zapálení kontajnerov na odpadky zatknutých najmenej 16 ľudí. Ďalších 14 bolo zadržaných v Nantes, kde vyšlo do ulíc okolo 1500 ľudí.

Minister vnútra Bernard Cazeneuve vo vyhlásení uviedol, že “v Nantes, Toulouse a Bordeaux boli niektorí ľudia zatknutý”, pričom z 20 miest, ktoré sa v sobotu podieľali na protestoch proti policajnej brutalite bolo hlásených celkovo 38 zatknutí.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre