DO SÚBOJA V HOKEJOVOM HNUTÍ SA ZAPOJILA NEZISKOVÁ ORGANIZÁCIA ALIANCIA FAIR PLAY

3
408
Zdroj foto: facebook.com/alianciafairplay

Do súboja v hokejovom hnutí medzi aktuálnym vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja a bojkotujúcimi reprezentantmi na čele s Michalom Handzušom sa zapojila nezisková organizácia Aliancia Fair Play. Tá na podporu bojkotujúcich hráčov spustila petíciu s názvom “Handzušovci, vydržte“.

Cítime potrebu im poďakovať a podporiť ich. Urobte to aj vy na http://vydrzte.fair-play.sk/ Sú chvíle, keď sa sily v spoločnosti musia spájať a navzájom podržať. Nech hokejoví funkcionári vidia, že verejnosť stojí za Handzušovcami!” uvádza organizácia na sociálnej sieti Facebook.

Projekt Aliancie Fair Play s názvom “Handzušovci vydržte!” podporili Pavel Sibyla, Zuzana Wienk, Richard Stanke, Marián Leško, Tom Nicholson, Robo Roth, Táňa Pauhofová, Samo Marec, Ľudmila Kolesárová, Jana Oľhová, Matúš Vallo, Jana Dubovcová, Lucia Satinská, Marián Geišberg , Kamila Magálová, Henrieta Mičkovicová, Daniel Majling, Alexander Bárta, Lea Fekete, Juraj Kemka, Fedor Blaščák, Peter Kunder, Lukáš Latinák.  [sociallocker id=2937][/sociallocker]

Aliancia Fair-play je občianske združenie, ktoré v roku 2002 založila bývalá novinárka Zuzana Wienk.

Začínalo s cieľom sledovať výdavky politických strán pred parlamentnými voľbami v roku 2002, postupne sa okrem financovania politiky venovalo aj korupčným kauzám či monitorignu justície. “Prispeli sme k pádu Štefana Harabina, na politikaopen.sk zverejňujeme majetok politikov, stojíme za Hedvigou Malinovou a hľadáme a oceňujeme odvážne Biele Vrany” uvádza sa okrem iného na oficiálnych stránkach spomínanej organizácie.

Aliancia Fair Play je financovaná prostredníctvom finančných darov. “Nedokážeme existovať bez podpory občianskej spoločnosti. Ďakujeme preto všetkým donorom a podporovateľom, ktorí nám pomáhajú naplniť našu misiu” uvádza organizácia, pričom v hlavnom zozname jej donorov sa nachádza Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation, Nadácia Ekopolis, Nadácia pre deti Slovenska, US Embassy Bratislava a ďalší.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
3 Comments
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
David Diczhazy

Takze jasny dokaz ze cela kauza je politicky motivovana, kedze Fair play sa venuje hlavne politickemu dianiu…

Ikos

davno som to tvrdil. Fico je dnes v takej pozicii ako bol kedysik mafian zlocinec ludozrut Mecar. Si dobre zapamatajte “ZLATY FICO!”! Odstrania ho medialne jak dali dole meciara a bude ppci front aky tu davno nebol!

Janos

No a už sa do slovenského konfliktu na…. niekto tretí. Vždy keď sa Rimania, Američania alebo Rusi na….. do nejakého konfliktu, vždy z toho niečo mali a ako porazení vždy odišli ľudia, ktorí si to nevedeli vyriešiť sami. Je to smutné. Mali by sme s tým niečo spraviť, lebo sa nám do našich vnútorných záležitostí začnú miešať a riešiť ich pomaly aj Maďari, Poliaci, Češi, Ukrajinci, Eskymáci, ľudskoprávne organizácie, tučniaci z Antarktídy …. a možno príde aj Aštar z flotilou hviezdnych lodí….