DOMOV (HOME, 2009)

  0
  239

  Výnimočný zážitok z vizuálne a obsahovo dokonalého snímku francúzskeho režiséra, medzinárodne známeho fotografa a autora knihy Zem zhora, Yanna Arthus-Bertranda predstavuje dokument Domov (Home), ktorý rozpráva príbeh o formovaní našej planéty, o jej dokonalom systéme založenom na rozmanitosti a rovnováhe, o jedinečnosti životných foriem vrátane tej našej, no aj o tom aké dramatické až fatálne dôsledky má ľudská činnosť pri pretváraní našej planéty a pri snahe podmaniť si jej energiu. Dokument predkladá neúprosné fakty i vizuálne dôkazy a nastoľuje otázku, či náš vývoj a pôsobenie na Zemi dokážeme premeniť na tvorivý proces alebo budeme pokračovať v deštrukcii celého krehkého systému našej spoločnej planéty.

  Popis filmu v Medzinárodnej filmovej databáze IMDB

  Popis filmu v Československej filmovej databáze ČSFD

  Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (turistika, cestovanie, fotografia, remeslá, tvorba webov atď) aj spracúvaniu a prekladu článkov a videí prevažne o geopolitike, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti s akcentom na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Západná kultúra a hodnoty sú tie, ku ktorým sa hlásime a ktoré by sme mali spoluvytvárať. Takže "kde inde začať zametať, než pred vlastným prahom"?

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na