DONALD TRUMP ZREJME NEROZUMIE ZÁKLADNÝM FAKTOM O KLIMATICKÝCH ZMENÁCH

0
108

Dňa 28. januára 2018 spovedal Morgan Piers, britský novinár, amerického prezidenta Donalda Trumpa. V rámci rozhovoru sa ho opýtal, či verí v existenciu globálneho otepľovania. Odpoveď prvého muža Bieleho domu bola viac než presvedčivá.

 

Preklad rozhovoru:

Piers: Veríte, že existuje globálne otepľovanie? Myslíte si, že existuje?

Trump: Máme tu ochladzovanie a otepľovanie. Pozrite, kedysi sa to nevolalo klimatická zmena. Bolo to globálne otepľovanie.

Piers: Správne.

Trump: Ale to nezafungovalo, pretože sa po celej planéte ochladzovalo. Polárne čiapky sa mali roztopiť. Dnes už mali byť dávno preč a dnes lámu rekordy. Toľko vecí sa dialo Piers, ale poviem vám, čomu verím. Verím v čistý vzduch, krištáľovo čistú krásnu vodu, že všetko bude krásne čisté. 

 

Z rozhovoru vyplýva, že pán prezident nerozumie základným faktom o klimatických zmenách. Ako sa aj sám vyjadril, globálne obmedzenia na používanie fosílnych palív vníma ako nefér praktiky voči Amerike.

A čo je ešte horšie (no dalo sa zrejme očakávať, je fakt), že klimatickým zmenám nerozumie dokonca ani prvým mužom menovaná poradkyňa pre environmentálny sektor. Pred výborom preukázala absolútnu neschopnosť odpovedať na elementárne veci. Video tu:

 

Čo je to globálne otepľovanie a skleníkový efekt?

Aby sme uviedli pojmy na správnu mieru, tak globálne otepľovanie znamená “vzostup priemerných teplôt vodných plôch a atmosféry”, pričom pri skleníkovom efekte ide o zvýšené zachytávanie slnečného žiarenia v atmosfére skleníkovými plynmi (ozón O3, CO2, antropogénne freóny, vodná para a oxid dusný N2O).

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na