EDUARD CHMELÁR VS. TIBOR ELIOT ROSTAS

1
19522

Eduard Chmelár: NA OBRANU ADELY BANÁŠOVEJ (status na sieti Facebook)

Tibor Eliot Rostas: Pan Eduard Chmelar, v mnohom s Vami absolutne suhlasim, vratane tohto textu. Pre dobro veci vsak budeme radi, ked si date tu namahu a vo vecnej diskusii oddelite to zrno od pliev. Budem pozorne nacuvat Vasej argumentacii, v com podla Vas prinasame demagogiu a vymysly. Ale nech to nevyznie prilis vztahovacne; este raz dodavam, ze si vazim mnohe z toho, o com hovorite a pisete. Ziadam iba o poctivu korektnost pre dobro veci.

Kristian Keller: P. Tibor . Narozdiel od mainstreamu vy si môžte priznať chybu a nič sa vám nestane , neprídete o miliónove zakázky za platenú reklamu .

Tak prečo si ju nepriznať , raz za čas .
Píšete málo kritiky k Putinovi .
Píšete málo kritiky k alternatívnej medicíne , a ten váš neustály boj so Sme a dennik N .
Kašlať na nich sú to idioti .

Radšej zainvestujte do niakeho dobrého karikaturistu . A spravte si aj vy denník .

Tibor Eliot Rostas: Skoda ze nereaguje jasne a vecne na to, co som napisal aj pan Eduard Chmelar. Chapem okolnosti jeho kalkulu, len niekedy sa moze stat, ze sa clovek prepocita…

Eduard Chmelár: Pan Rostas, neuvadzajte ludi do omylu, ze ked s Vami odmietam komunikovat, sledujem nejaky kalkul. Ten je evidentne vlastny Vasmu konaniu, kedze ucelovo matiete ludi a tych prikladov je tolko, ze by stacili na celu monografiu – keby ste mi stali za to. Pre mna nie ste taky zaujimavy clovek. Je mi srdecne jedno, co z toho vyvodzujete. Nic v zlom. Len nemam rad stvave kampane voci ludom, ktori stoja nad vecou a odmietaju sa zaradit do nejakeho stada. Mali by ste pochopit, ze ani ja, ani Adela nie sme fanusikmi Vasho casopisu. To, na co ju zneuzivate, je Vasa vec. My len branime pravo ludi citat co chcu bez toho, aby sa z toho museli spovedat pred tribunalom bratislavskej kaviarne. Nic viac a nic menej.

Tibor Eliot Rostas: Prave tie príklady, ktorých je na celú monografiu, pán Chmelar, stále neuvádzate. A prosím Vás nemätte ľudí Vy vytváraním zdania spojenectva Vy a Adela v akomsi opare intelektuála nad vecou:) Je to priehľadná poza chrobáka Truhlika. Napísal som Vám myslím vcelku ústretovu poznámku pán Chmelar k tomu, ako plytko sa povyšujete nad prácou ľudí, ktorým nesiahate ani po členky. Tu vôbec nejde o Rostasa, tu ide o všetkých spoluautorov Zem & Vek. To je všetko, neberte to ani Vy v zlom. Ak chcete, môžeme o tom slobodne diskutovať v dueli pred ľuďmi. Napríklad 11.5.2015 v divadle Ateliér Babylon.

Eduard Chmelár: Takze takto, pan Rostas a naozaj naposledy: nie, ani osobnými útokmi ma nevyprovokujete k serioznej diskusii s Vami. Vy si to pred svojimi ovečkami môžete vyhodnotiť akokoľvek, ale mne každá hlúposť nestojí za reakciu. Mám Vás prečítaného a občas sa nezdržím smiechu, aký ste obludný manipulátor. Ktoze ma to obvinuje z priehladnej pozy? Clovek, ktory sa hanbi za svoju minulost tak, ze si pridava k svojmu menu komicke pridavky a nechava sa fotit v pozach vychodnych mudrcov? Ale no tak! :-D :-D Co je uz menej usmevne je, ako zneuzivate dovercivost ludi. Mne je uplne jedno, co vo svojej neskutocnej demagogii posplietate dokopy, ja nepotrebujem vytvarat „zdanie spojenectva“ medzi mnou a Adelou a odpovedat na Vase zakomplexovane vypady, lebo sme skutocni kamarati, take kamaratstvo Vase intrigy nezlomia. Vy ste zneuzili jej uprimnost na fabulaciu predstavy, ze je fanusikom Vasho casopisu. Nie je a jasne to povedala, Vas casopis je pre nu prilis „temny“. Len ako distingvovana dama nepotrebuje byt s niekym v konflikte a ako rozhladeny clovek si z casu na cas precita vsetko, pricom nema rada sklony k dramatizacii. Vy nie ste ziaden martyr a Vase clanky o Tisovom rezime ci ockovani su znoskou polopravd a lzi a ja nie som povinny ich tu pred Vami rozoberat jednu po druhej. Len nevytvarajte dojem, ze ludia s Vami suhlasia, ked sa s Vami nehadaju. Pre mna je az komicke, ako Vas staci jemne podrazdit a ta maska z Vas spadne. Takze toto na mna neskusajte. Ist proti prudu neznamena automaticky ist s ludmi – proti prudu ide aj Stefan Hrib a Vy sa v istych ohladoch podobate viac ako by ste chceli. Takze budte taky laskavy a nevtahujte ma do Vasich hier. Tu ste narazili. A nepomozu Vam ani priatelske pozy, ani hlupe utoky. U mňa ste podvodník, ktorý nehrá s otvorenými kartami, Vaše reči o tom, že máte remitendu 0,18% a prežijete bez sponzora, môžete rozprávať na dobrú noc tým, ktorí nerozumejú médiám, museli by ste mať náklad stotisíc, aby ste takto prežili, za koho nás máte? ;-) Ako som povedal, v podstate ste mi ukradnutý. Len sa nesnažte urobiť si z tejto stránky kanál pre Vaše demagogické hry. Nedovolím Vám to a varujem Vás, na mňa to neskúšajte. My dvaja nemame spolocne ciele a nemame si co povedat.

Tibor Eliot Rostas: Pán Chmelár, nemôžem nereagovať na Vaše veľmi nekorektné útoky. Nebudem sa vyjadrovať k tomu, komu spadla a padá maska, o tom viem svoje už z čias protestov Gorila a Vašich držaní sa za ruky s pani Beňovou tvoriac tak ľudskú hrádzu proti „fašistom“, ktorí len podporili človeka v núdzi. Prejdem len k dvom podstatám: Adela myslím nepotrebuje, aby ste za ňu formulovali dôvody jej rozhodnutia byť Zem&Vek pozitívnou. Napokon spravila to sama vo svojej výpovedi. Čo ma však mimoriadne zaujíma, sú Vaše bohorovné slová, ktorými chcete presvedčiť okolie o tom, že nás niekto sponzoruje. A tu ste sakramentsky narazili Vy, pán Chmelár. Ak Vás mám brať naozaj vážne, tak by ste mali odhaliť konšpiráciu, ktorú sám šírite a povedať bez obalu v čom som podvodník a v čom nehrám čistú hru. Mne pán Chmelár nestačí Váš dojem, Vy pracujte s faktami, pretože inak je to len znôška bohapustých lží a ohováraní, ktoré sám kritizujete. Azda ste si všimol, že som hneď v prvom komente zvolil úplne pokojný tón, v ktorom som len zareagoval na Vaše slová vzťahujúce sa k Zem&Vek. V tomto tóne aj ostávam a opäť Vám len adresujem naše pozvanie do verejnej diskusie. Aj tam môžete vecne a jasne pomenovať to, z čoho mňa a Zem&Vek obviňujete.

Tomáš Dugovič: Pán Eduard Chmelár, ak sa pamätáte, nedávno som Vám písal súkromnú správu s poďakovaním za to, že reprezentujete posledné zvyšky súdnosti v našom mediálnom priestore. Nepokazte si to u mňa a zdvihnite prosím rukavicu, ktorú Vám Rostas hodil a to čo najkultivovanejším možným spôsobom. Vyjadril Vám podporu a ohodnotil Vaše pozitíva s výzvou na konfrontáciu názorov, vy ste mu do tváre s pohŕdnutím šplechol všetky jeho zápory a zápory média Zem a Vek. Nemám potrebu obhajovať slepo ani jedného z Vás, ale mám potrebu obhajovať princíp, aby ľudia v sebe navzájom hľadali to dobré, pátrali po názorových prienikoch, chápali sa, vedeli sa porozprávať. Zakopte túto vojnovú sekeru skôr ako ste ju vytiahli, lebo ťažko sa mi na to pozerá a osobne by som si rád vypočul Vašu konfrontáciu, obzvlášť v tejto dobe, kedy by sa mala vedieť „alternatíva“ zjednotiť a robiť medzi sebou kompromisy :-)

Tomáš Dugovič: Takže šup šup podať ruku jeden druhému a veci riešiť osobne :-) Je to pre oboch najlepší spôsob ako verejnosti ukázať svoju (ne)pravdu :-)

Tibor Eliot Rostas: Ja osobne s tým žiaden problém nemám.

Eduard Chmelár: Pán Dugovič, nevťahujte ma do Vašich konštrukcií. Neexistuje niečo také ako zjednotený mainstream a zjednotená alternatíva, realita je farebnejšia. Môj status nie je o časopise pána Rostasa, naše ciele nie sú rovnaké, nepotrebujem sa bratať s človekom, ktorý uverejňuje bludy o Tisovom režime, očkovaní atď., ale rešpektujem rôznorodosť. Váš jednostranný postoj ste odhalili ihneď vo chvíli, keď ste nadobudli pocit, že pán Rostas mi „čo najkultivovanejším možným spôsobom“ vyjadril podporu a prehliadli ste jeho paranoidné narážky na to, že moja nechuť komunikovať s ním je výrazom nejakého kalkulu, urážky o chrobákovi Truhlíkovi a podobne. Ak ste prehliadli takéto osobné útoky, je mi absolútne ukradnuté, čo si u Vás pokazím. Pretože ja sa na vlne týchto manipulácií neveziem, takže mi láskavo nevnucujte pohľad na svet, ktorý mi je cudzí.

Tibor Eliot Rostas: Celkom na záver odo mňa: skutočne nemám problém viesť akúkoľvek polemiku s kýmkoľvek, kto bude ochotný ale aj schopný viesť ju vecne. K tomu som Vás pán Chmelar aj vyzval. Rešpektujem Vaše protichodné postoje, ale zachádzať do obvinení z podvodníctva mi príde už trošku silná káva. Ak ich neviete podložiť, je to to isté, ako Hvoreckého tvrdenia o tom, že si nechávame od knižníc platiť za besedy. Ostávam s pozdravom a uprimnou nádejou, že sa dokážete preniesť cez osobné antipatie k dialógu. Pekný večer.

(Pozn. texty sú v pôvodnom znení, bez úpravy diakritiky a gramatických chýb)[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

1
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Lojzo

Nuž, Chmelár je už raz taký – síce inteligentný, ale príliš arogantný jedinec. Nepoužiteľný na nič iné, len na statusy a vyhlásenia. Na jednej strane kandiduje za prezidenta, t.j. zástupcu „všetkých občanov SK“, a na druhej sa povyšuje nad každého, kto s ním nesúhlasí. Debil.