EGYPTSKÝ MILIARDÁR CHCE PRE UTEČENCOV KÚPIŤ OSTROV

0
807
Naguib Sawiris (Zdroj foto: twitter.com)

Egyptský miliardár Naguib Sawiris požiadal Grécko a Taliansko, aby mu predali ostrov, ktorý by sa mohol následne rozvíjať pre stovky tisíc utečencov v tejto oblasti.

“Grécko alebo Taliansko, predajte mi nejaký ostrov, vyhlásim jeho nezávislosť, pozvem tam migrantov a ponúknem im pracovné miesta, aby si vybudovali nový štát,” napísal Sawiris na sociálnej sieti Twitter a ako neskôr dodal “Bláznivý nápad .. Možno, ale aspoň dočasne, kým sa budú môcť vrátiť do svojich krajín ?? !!”

Na ostrove by sa podľa jeho predstavy najskôr postavili dočasné prístrešky pre vytvorenie domova ľudí, tí by sa potom začali zamestnávať pre stavbu bývania škôl, univerzít, nemocníc. A ak by sa časom situácia v ich krajine zlepšila, ten kto by chcel, by sa mohol vrátiť domov.

Na otázku francúzskej tlačovej agentúry AFP či verí, že by to mohlo fungovať, odpovedal: “Samozrejme, že je to možné.” Grécko a Taliansko má podľa neho desiatky ostrovov, ktoré sú opustené a mohli by pojať stovky tisíc utečencov. Ich cena by sa mohla pohybovať medzi 10 až 100 miliónmi dolárov, ale ako dodal “Hlavné sú investície do infraštruktúry”.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Avšak pripustil tiež, že jeho plán by mohol čeliť výzvam vyplývajúcim z právnych a colných predpisov, ako aj pravdepodobne ťažkého presviedčania Grécka resp. Talianska, aby predali svoj ostrov.

Podľa Swairisa je dôležité, aby sa s migrantami zaobchádzalo ako s ľudskými bytosťami. Spôsob, akým sa s nimi zaobchádza v súčasnosti podľa neho pripomína spôsob, ako sa zaobchádza s dobytkom.

Počet migrantov, ktorí prišli v priebehu tohto roka do Európy zo Sýrie, Iraku, Pakistanu a Afganistanu dosiahol rekordnú úroveň.

Nemecko na základe novej prognózy očakáva, že do konca roka príde na jeho územie okolo 800-tisíc žiadateľov o azyl.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre