EXPERIMENT KU KLUX KLAN

0
540
Členovia Ku klux klanu pochodujúci po Pennsylvania Avenue vo Washingtone D.C. v roku 1928 (zrdoj: wikipedia.org)

Z konverzácie s Jacquom Frescom

Premýšľal som o práci na dizajne pre globálnu spoločnosť. To, čo som dal na papier mi prišlo ako veľmi dobrá myšlienka, ale povedal som si: „Ako vieš, že to bude fungovať?“ A to sa nazýva myslenie. Odpovedal som si: „Neviem, či to bude fungovať,“ ale istotne sa posnažím aby to fungovalo.

Zúčastnil som sa preto množstva stretnutí hnutia „KKK“ – nadobudol som pocit organizácie a potom som im ukázal veci, čo vyvrátili ich stanoviská. Neoponoval som im. Ukázal som im len veci ako tvár osoby a požiadal jedného chlapíka – ktorý vždy preniesol svoje vlastné hodnoty, do všetkého, čo videl – aby som zistil, či príde na to, odkiaľ osoba pochádzala a poskytol mi čo najviac detailov z fotky.

Ako som očakával, preniesol svoje vlastné hodnoty do obrazu, ktorý som im ukazoval na stene a on povedal: „vyzerá ako ctihodný Američan a milý chlap a rodinne založený človek, veriaci.“

Potom som odkryl dolnú časť fotografie, ktorú som dostal na pošte. Tento chlap bol hľadaný FBI pre podvratnú činnosť proti USA. Chcel som len poukázať na to, že nie je možné sa len pozrieť na fotku a povedať informácie o danej osobe. Niekedy môžete zhodou náhod uhádnuť, ale v celkovom merítku by ste len sklamali samých seba.

Potom som im pustil hlasový záznam muža, ktorý hovoril o aeronautike s anglickým prízvukom a dotyčný sa snažil predstaviť si hovoriaceho. Po prehraní záznamu som mu ukázal dotyčného. Bol to černoch vychovaný v Anglicku, a to ich zmiatlo (všetkých členov KKK). Takže kým som sa dostal k šiestej postave povedal mi: „Jacque, neviem ti presne povedať.“ Po prvýkrát niečo také povedal. A bol to úžasný posun vpred.

Zaiste, že v ňom pretrvali ostatky jeho pocitov, ale zničil som ich prijateľným a jemným spôsobom. Viete, čo mám na mysli? Do okamihu kým nezistia, že ich predošlá viera je schopná existencie. Majú uskutočniteľnú vieru, ale myslia si, že oni sami sa menia. Ja vkladám elementy, ktoré menia ľudí.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre