FACEBOOK UŽ NIE JE CHARLIE, ZAČÍNA CENZUROVAŤ OBRÁZKY PROROKA MOHAMEDA

0
93

Ako informuje The Washington Post, Facebook sa dohodol na cenzurovaní obrázkov proroka Mohameda v Turecku a to len dva týždne po tom, čo šéf tejto sociálnej siete Mark Zuckerberg, zverejnil na svojom profile silne formulované vyhlásenie #JeSuisCharlie o význame slobody prejavu.

Podľa zistení televízie BBC, Facebook vyhovel tureckým súdnym príkazom, ktoré požadovali zablokovanie stránok, o ktorých turecký súd rozhodol, že urážajú proroka Mohameda.

V prípade, že by sociálna sieť splnenie požiadaviek odmietla, súd pohrozil, že zablokuje prístup k celému webu. Facebook má v Turecku okolo 40 miliónov užívateľov.

Facebook odmietol informácie o ceznúre komentovať, avšak vo svojich podmienkach má vyhradené právo, zablokovať prístup k obsahu v rámci určitej krajiny, v ktorej tento obsah poruší miestne zákony.

V Turecku boli v minulosti súdne príkazy adresované už na viacero sociálnych médií, pričom tie, ktoré žiadostiam nevyhoveli, boli v krajine zablokované úplne. Takýto osud postihol napríklad Twitter a YouTube.

Podľa správy, ktorú pravidelne zverejňuje samotný Facebook, za prvých šesť mesiacov roka 2014 požiadalo Turecko  Facebook o obmedzenie obsahu v 1893 prípadoch, čo v tomto časovom období zaradilo Turecko v počte žiadostí o obmedzenie obsahu na celkovú druhú priečku.

 

 

 

 

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments