1. ČASŤ: FEŠŤÁČIK

0
347

16. septembra v roku 1970 sa v rodine budúceho agenta ŠTB Izidora udiala veľká udalosť. Narodil sa mu synček Janko. A ako sa neskôr ukázalo, synček nezostal o nič menej talentovaný, ako jeho otecko.
Malý Janko rástol ako z vody a bol z neho čoraz väčší Fešáčik. Po základnej škole úspešne absolvoval Gymnázium Jura Hronca, zameranie na výpočtovú techniku, matematiku a fyziku. Po ňom nasledovala Slovenská technická univerzita v Bratislave, Fakulta elektrotechniky, špecializácia na informatiku. Túto taktiež v roku 1995 úspešne ukončil.
Vtedy prepol na vyšší rýchlostný stupeň a okrem toho, že študoval na ďalšej vysokej škole (Ekonomická univerzita v Bratislave, Národohospodárska fakulta – ukončil ju v roku 1997), začal pracovať ako projektový inžinier vo firme Telenor Slovakia a o niekoľko mesiacov už bol v spomínanej firme projektový riaditeľ a zároveň akcionár v spoločnosti Harley Davidson Bratislava, a. s.. Poctivo si naďalej budoval kariéru. V roku 1999 bol už projektový riaditeľ International Satellite Communication, Telenor Slovakia, a o rok nato obchodný riaditeľ a zástupca výkonného riaditeľa Telenor Slovakia. V roku 2000 sa stal aj spoluvlastníkom ďalšej spoločnosti FoRest, s. r. o.  V ďalších rokoch sa stal spoluvlastníkom FoodRest, s. r. o., dostal sa až na funkciu  výkonného riaditeľa (člena Rady riaditeľov International Satellite Communication AS), Telenor Slovakia, s.r.o., stal sa členom  Predstavenstva spoločností  Bratislava Trade Center, a.s. a  Business Park Bratislava, a.s., ako aj spoluvlastníkom Rostik Restaurants, s.r.o. a LM Development, s.r.o.
Do mafiánskeho klubu „A“-sociálov sa plnohodnotne dostáva v roku 2006. A jeho prijatie bolo v skutku veľkolepé. Veď sa na 4 roky stal správcom pokladničky, do ktorej prúdia miliardy a miliardy eur pochádzajúce z výpalného, ktoré je pod rôznymi zámienkami a hrozbami vymáhané od všetkých občanov. Janko samozrejme opäť nenechal nič náhode a do klubu mafiánov úplne zapadol. Počas jeho 4 ročného obdobia spolu s ostatnými mafiánmi narobili dlhy v hodnote niekoľkých miliárd eur.
Avšak jeho súkromnej pokladničke sa darilo nadmieru dobre. Aj keď práca so správou pokladničky bola natoľko náročná, že kvôli nej muselo byť okolo neho zamestnaných množstvo pomocných pätolízačských lokajov (samozrejme platených z už spomínaného výpalného), popri tejto neuveriteľnej zaneprázdnenosti si dokázal slušne privyrobiť. Ale keďže bol tak nehorázne vyťažený, že okolo neho pri výkone funkcie muselo  pobehovať niekoľko desiatok ďalších lokajov, pravdepodobne iba za jeho pekné oči mu na účtoch v roku 2008 pribudla suma 1 019 339 € (alebo že by mal času nazvyš na iné aktivity?).
Svoju štedrosť nedokazoval iba na sebe, napríklad kúpou hodiniek za 70-tisíc €, zariadením domáceho fitnescentra za 32-tisíc €, ale aj kúpou bytu malej dcérke v hodnote okolo 800-tisíc €. Dokonca pod vplyvom svojej štedrosti Janko uznal aj pohľadávku 2 miliardy Sk (66,4 milióna Eur), ktorá vyrástla z pôvodnej  jednej miliardy Sk (33,3 milióna Eur), po odkúpení spoločnosťou Lemikon Limited, pričom cyperský Lemikon Limited sídli na rovnakej adrese ako jedna z firiem finančných mafiánov. Prvú splátku cca 500 miliónov korún (16,6 milióna eur) štát vďaka Jankovej štedrosti už aj vyplatil.
Počas Jankovej správy mafiánskej pokladničky došlo aj k zmene platidla používaného pri výpalnom.  V deň zmeny kurzu pre výmenu platidiel finanční mafiáni urobili obchody v hodnote niekoľkých miliárd eur (odhady hovoria o desaťnásobku bežného obratu) a zarobili tak desiatky miliónov eur. Len pár týždňov predtým bol Janko na jachte jedných z nich v Monaku, ale ako to sám okomentoval slovami „to je náhoda“. Neskôr ukázalo, že to dokonca nebolo ani prvý krát a keďže úniku informácií, ktoré pomohli finančným mafiánom mohlo dôjsť z viacerých zdrojov, tak sa to aj celé šťastne uzavrelo a nikomu sa nič zlé našťastie nestalo.
Okrem biznisu, má Janko veľmi dobrý nos aj na ľudí. Podareného človeka vybral k diaľniciam, taktiež aj na ministerstvo dopravy… Pamäť má už trošku horšiu, keďže po troch rokoch už nič nevedel o firme, v ktorej predtým dlhé roky pracoval.
No v posledných rokoch Janko zažíva aj kopec nepríjemností. Okrem toho, že mu zomrel otec, s ktorým sa prišili rozlúčiť napríklad aj posledný šéf ŠtB-ák Lorenc či zať Vasiľa Biľaka, začali zlé jazyky rozprávať, že Janko má nos aj na niečo iné, nie iba na ľudí. To bol dôvod, prečo ho mafiáni škodoradostne premenovali z Fešáčika na Fešťáčika. Jeden z novinárov si dokonca v tejto súvislosti dovolil zobrať Janka za slovo. Janko však neváhal, sám zobral nejaký vlas a ukázal test. Novinára čo ho zobral za slovo, samozrejme ako správny mafián zažaloval

Upozornenie: všetky postavy a udalosti v tomto príbehu sú vymyslené, akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments