FRANCÚZSKO OD SEPTEMBRA ZAKÁŽE HOTOVOSTNÉ PLATBY NAD 1000 EUR

0
721
Foto: Renate Meijer (CC BY-SA 2.0)

Platba v hotovosti vo Francúzsku nesmie od 1. septembra prekročiť 1000 eur. Takýto záver vyplýva z novej právnej úpravy. Vo Francúzsku bolo doteraz možné platiť v hotovosti do výšky 3000 eur.

Zmena bola zvažovaná už od roku 2013 a formálne ju predložil v marci tohto roku minister financií Michel Sapin. Jeho návrh teraz získal podporu a v sobotu bol publikovaný vo francúzskych zbierkach zákonov, v le Journal officiel (úradnom vestníku).

Ministerstvo financií vo svojom vyhlásení uviedlo: “Cieľom je obmedziť počet potenciálne podvodných transakcií vo francúzskej ekonomike, pranie špinavých peňazí a financovanie terorizmu.”[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Ako dodal francúzsky minister financií: “Chceme, aby mala hotovosť a anonymita vo francúzskej ekonomike menej prominentné miesto. Musíme byť schopní sledovať podozrivé transakcie.”

Toto opatrenie sa týka spotrebiteľov, obchodníkov a firiem a nadobúda účinnosť 1. septembra 2015.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na