GEORGE SOROS: TRUMP ROBÍ PRÁCU ISIS

0
505

Francine Lacquaová (Bloomberg): Nakoľko Vás znepokojuje popularita Donalda Trumpa?

George Soros: Donald Trump robí prácu Isis. Isis a predtým Al-Káida objavili Achillovu pätu západnej civilizácie. Strach zo smrti. A ten keď sa dostane do stretu s rozumom a ľudia robia veci zo strachu je to v skutočnosti škodlivé. To je to čo sa deje šírením strachu Donaldom Trumpom a ostatnými, Cruzom atď. Robia prácu ISIS.

Počúvam debaty a ide o veľmi jednoduché posolstvo. Je mu ťažké odolať. Viete, je to také živelné. Jediná vec ktorá ma zastavila je vedomosť, že musí byť zlé robiť to, čo chce váš nepriateľ, aby ste robili. Chcú [Isis] prinútiť ľudí, aby sa správali nepriateľsky voči moslimom, zaobchádzali s nimi ako s podozrivými a presvedčiť moslimskú komunitu, že neexistuje iná alternatíva, než páchať terorizmus. To mení mladých moslimov na potenciálnych teroristov.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Musíme tomu zabrániť, pretože inak robíme prácu Isis. Ale zároveň si myslím, že by nemala byť preceňovaná hrozba Isis. Vo využívaní strachu zo smrti v západnej spoločnosti sú veľmi úspešní, ale strácajú zem pod nohami v Sýrii, v Kalifáte.

(Odznelo počas rozhovoru pre Bloomberg na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom meste Davos)

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na