GOOGLE CHCE NANOČASTICAMI V KRVNOM OBEHU DETEKOVAŤ RAKOVINOVÉ BUNKY

0
47

Google v priebehu posledných troch rokov viac-menej v tichosti vybudoval špičkové výskumné centrum, ktoré zamestnáva viac ako 100 lekárov a vedcov.

Laboratóriá Google X, ktoré sa nachádzajú v kalifornskom meste Mountain View, pracujú na náramku, ktorý by dokázal detekovať rakovinotvorné bunky v krvi človeka.

Ako uviedol šéf Google Life Sciences Andrew Conrad, projekt je ešte stále v plienkach. Vedci však dúfajú, že sa im pomocou neho podarí zmeniť medicínu z reaktívnej (pri ktorej človek príde k lekárovi s tým, že ho bolí ruka) na viac aktívnu a preventívnu.

Princíp spočíva v tom, že po prehltuntí malej pilulky s nanočasticami, sa nanočstice dostanú do krvného obehu. Nanočastice sú maličké čiastočky, ktorých by sa do červenej krvinky vmestilo okolo 2000.

Avšak tieto nanočastice sú navrhnuté tak, aby slúžili ako značka na povrchu rakovinovej bunky. Budú putovať naprieč celým telom a vyhľadávať bunky. A tieto nanočastice budú následne prenášať dáta do senzora v náramku.

Vedúci výskumu uviedol, že takáto nanočastica s rakovinovými bunkami sa “rozsvieti”. Na to, aby vedci dokázali toto svetlo zachytiť potrebujú študovať, ako prechádza cez kožu.

A preto začal Google vyrábať makety rúk so syntetickým poťahom, avšak pracuje aj so skutočnou ľudskou kožou od darcov.

Google tiež neustále sleduje 175 zdravých dobrovoľníkov s cieľom porozumieť tomu, čo definuje zdravého človeka.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na