GRÉCKE DEMONŠTRÁCIE ZA HLASOVANIE „ÁNO“ ALEBO „NIE“ V REFERENDE

0
183

5. 7. 2015 sa v Grécku uskutoční referendum s otázkou: „Mal by byť prijatý návrh dohody predložený 25. júna euroskupine Európskou komisiou, Európskou centrálnou bankou a Medzinárodným menovým fondom, pozostávajúci z dvoch častí tvoriacich celý návrh? Prvý dokument nesie názov “Reforms for the completion of the current programme and beyond? (Reformy potrebné pre dokončenie terajšieho programu a pre ďalšie obdobie) a druhý “Preliminary debt sustainability analysis? (Predbežná analýza dlhovej udržateľnosti)“.

V tejto súvislosti sa v priebehu posledného týždňa v Grécku uskutočnilo viacero demonštrácií ako odporcov, tak podporovateľov prijatia podmienok čerpania pomoci.

29. 6. 2015 a 3.7.2015 – Odporcovia prijatia podmienok čerpania ďalšej pomoci, vyzývajúci na hlasovanie za “NIE”

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

30.6.2015 – Podporovatelia prijatia podmienok čerpania ďalšej pomoci vyzývajúci na hlasovanie za “ÁNO”

https://www.youtube.com/watch?v=KTbakJobC7Y

Podľa posledných prieskumov verejnej mienky rozdelilo referendum Grécko na dva vyrovnané tábory.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na