HACKER REPRODUKOVAL ODTLAČOK PRSTA Z FOTOGRAFIE

0
244
Zdroj: youtube

Nemecký počítačový hacker ukázal, aké ľahké je poraziť bezpečnostný systém založený na biometrickom údaji odtlačku prsta, pričom nie je potrebné nič iné ako komerčný softvér a niekoľko fotografií ruky vo vysokom rozlíšení. Ako dôkaz vytvoril odtlačok prsta nemeckej ministerky obrany.

Nemecký hacker Jan Krissler, známy ako “Starbug” tvrdil, že pri použití fotografie s vysokým rozlíšením a voľne dostupného komerčného softvéru, dokázal replikovať odtlačok prsta nemeckej ministerky obrany Ursuly von der Leyenovej, z čoho vyplýva, že by to malo byť postačujúce na preniknutie cez jej biometrické zabezpečenie.

“Po tejto diskusii, budú politici počas rečnenia na verejnosti pravdepodobne nosiť rukavice” uviedol Krissler na konferencii Chaos Computer Club (CCC).

V posledných rokoch bolo niekoľko krát úspešne predvedené, ako ľahko môžu byť odtlačky prstov ukradnuté od ich vlastníka potom, ako sa dotkol ľubovoľného objektu s lešteným povrchom (ako napr. sklo či smartfón). Kissler však uviedol, že na získanie odtlačku ministerky nebol potrebný žiaden predmet, ktorého sa ministerka dotkla.

Na replikovanie odtlačku podľa neho stačilo použiť fotografiu ministerkinho palca zhotovenú zo vzdialenosti troch metrov, plus niekoľko ďalších fotografií palca z iného obdobia a program s názvom Verifinger.

Reprodukciou odtlačku prsta pomocou fotografií sa snaží odhaľovať zraniteľnosť bezpečnostných systémov založených na biometrických údajoch. Odborníci sa zhodujú, že zatiaľ čo sa tradičné biometrické bezpečnostné opatrenia, ktoré sa spoliehajú na statické údaje, ako je rozpoznávanie tváre a odtlačky prstov, nemusia zdať ľahko falšovateľné, rozhodne ale sfalšované byť môžu.

Videozáznam z vystúpenia Jana Kisslera na konferencii Chaos Computer Club (CCC):

https://www.youtube.com/watch?v=vVivA0eoNGM

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na