SÝRSKI REBELI ZOSTRELILI RUSKÝ VRTUĽNÍK, ZNESVÄCUJÚ MŔTVE TELÁ PILOTOV

0
629

Spravodajský portál Al-Masdar News, ktorý sa zameriava na poskytovanie najnovších správ a analýz z arabského sveta uverejnil informáciu, že neďaleko mesta Saraqib v provincii Idlib na severovýchode Sýrie havaroval ruský vrtuľník.

Zábery mŕtvych pilotov, ktorí umreli počas havárie na malom kopci Tal Sultan, zverejnila džihádistická skupina Jaysh Al-Fateh. Rebeli mŕtvych pilotov ťahali za svojim vozidlom a scénu znesvätenia mŕtvych mužov natáčali.

www.almasdarnews.com
www.almasdarnews.com

Podľa najnovších informácií bol vrtuľník Mill Mi-8 zostrelený rebelmi. Ruské ministerstvo obrany vydalo oficiálne vyhlásenie, v ktorom vyhlásilo, že ruský vojenský transportný vrtuľník Mi-8 bol zostrelený na ceste k leteckej základni Hmeymim po dodávky humanitárnej pomoci do mesta Aleppo v provincii Idlib.

Na sociálnych sieťach sa už objavilo aj video, v ktorom rebeli znesväcujú mŕtve telá pilotov.

ZDROJalmasdarnews.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments