HLAVNÉ SPRAVODAJSTVO IN TV BUDE MODEROVAŤ AJ MARTINA ŠIMKOVIČOVÁ

1
3676
Zdroj foto: infovojna.sk

Hoci bol začiatok živého vysielania IN TV plánovaný na koniec januára 2016, televízia stále vysiela iba testovacie vysielanie. Štart živého vysielania sa posúva.

Ako pre niejetotak.sk uviedol predseda OZ Infovojna Norbert Lichtner, dôvodom oddialenia štartu živého vysielania určite nie je nedostatočná výška príspevkov potrebná na rozbeh projektu prípravy hlavného večerného spravodajstva financovaného občanmi.

Hlavné spravodajstvo bude pre IN TV pripravovať práve spomínané občianske združenie a výška príspevkov potrebných na rozbeh tohto projektu sa odhaduje na 55 tisíc eur. Ku dnešnému dňu sa vyzbieralo niečo cez 22 tisíc eur.

Odloženie štartu televízie je podľa jeho vyjadrení spôsobené predĺžením stavebných prác a montáže techniky. Televízia by mala po novom začať vysielať v priebehu tohto mesiaca. “Budeme sa snažiť okolo 20. 2. 2016, presný dátum určite zverejníme včas” upresňuje Norbert Lichtner.

Stream vysielania na internetovej stránke televízie sa bude dať pozerať taktiež až v deň začatia živého vysielania.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Norbert Lichtner zároveň potvrdil meno jednej moderátorky hlavného spravodajstva. Jej meno sa v súvislosti s novou televíziou neoficiálne skloňovalo v médiách už koncom minulého roka.

“Potvrdiť môžem iba Martinu Šimkovičovú, ostatní čakajú na kamerové skúšky,” uviedol v reakcii na otázku, či môže prezradiť mená moderátorov hlavného spravodajstva, alebo aspoň či ide o osoby už známe z televíznych obrazoviek, alebo o úplne nové tváre.

Martina Šimkovičová začínala v roku 1998 v televízii Markíza. Najskôr pracovala v tíme Telerána, neskôr moderovala reláciu Cestoviny, Športové noviny a od roku 2006 Televízne noviny.

V októbri 2015, krátko po tom, ako na internete zdieľala články o nie príliš pozitívnom správaní sa utečencov, z televízie odišla. “Dôvodom odchodu boli rozdielne názory a po vzájomnej dohode som sa rozhodla túto kapitolu svojho života uzavrieť. Každý koniec je začiatok niečoho nového” uviedla pri svojom odchode.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Niveaupeter

Podľa mňa je slabá komunikácia s poslucháčmi/divákmi.
Žiadne info,napr.skúšobná prevádzka je vraj na frekvenciach ale nič o tom či sa jedná o terestrial,alebo ako je možné si to a ako pozrieť…