HNUTIE NOVA SA STALO NOVÝM ČLENOM AECR

0
200
Podľa informácií zverejnených na oficiálnej stránke hnutia Nova sa toto hnutie na zasadnutí výboru AECR 31. októbra stalo novým členom AECR.
Ako sa ďalej na stránke hnutia uvádza “Aliancia európskych konzervatívcov a reformistov (AECR) spája politické strany, ktoré považujú za prvoradé individuálnu slobodu, národnú suverenitu, parlamentnú demokraciu, vládu práva, súkromné vlastníctvo, nízke dane, zdravú menu, slobodný obchod, otvorenú súťaž a postupovanie moci. Tieto ideály sú aj hodnotami nášho hnutia NOVA. AECR združuje konzervatívne strany z 18 európskych štátov, napr. britskú vládnu Konzervatívnu stranu, českú ODS, či poľských konzervatívcov. Slovenská Občianska konzervatívna strana je už členom AECR.”
Medzi zakladateľov Občianskej konzervatívnej strany patria František Šebej, Peter Zajac, Peter Osuský aj Peter Tatár, čestným predsedom je Fedor Gál.
Ako sa uvádza v závere tlačovej správy, podľa predsedu hnutia NOVA Daniela Lipšica je zvlášť v tejto dobe dôležitá spolupráca stredopravých reformných síl na zachovaní ekonomickej slobody, suverenity členských štátov a presadzovaní princípov súcitného konzervativizmu – teda pomoci tým najzraniteľnejším. Štát by mal pomáhať bežným ľuďom a neslúžiť oligarchom.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments