IKEA PRE ZÁKON O GAY PROPAGANDE RUŠÍ V RUSKU VYDÁVANIE SVOJHO ČASOPISU

0
75

Ikea sa z dôvodu obáv porušenia ruského zákona zakazujúceho propagáciu homosexuality pred deťmi a mladistvými rozhodla zrušiť vydávanie svojho  on-line časopisu v Rusku.[sociallocker]

Kontroverzný zákon podpísal ruský prezident Vladimír Putin po schválení parlamentom v roku 2013. Podľa jeho zástancov sa zabránením propagácie homosexuality chráni zdravý rozvoj detí. Odporcovia ho považujú za okresanie práv homosexuálov.

Za porušenie zákona hrozia vysoké pokuty.

Stanovisko spoločnosti IKEA:

“IKEA FAMILY Live – je pravidelná on-line publikácia pre členov IKEA FAMILY, ktorá predstavuje celý rad nápadov pre vylepšenie domácnosti. Obsah časopisu je rovnaký pre všetkých 25 krajín, v ktorých je zverejňovaný.

IKEA FAMILY Live predstavuje rôzne aspekty života ľudí u nich doma, bez ohľadu na ich vek, pohlavie, sexuálnu orientáciu, národnosť a náboženstvo. Časopis odráža hodnoty spoločnosti IKEA, vrátane rovnakých práv a príležitostí pre všetkých. Snažíme sa hovoriť o ľuďoch s rôznymi životnými štýlmi, rôznymi hodnotami, tradíciami, zvykmi a záujmami.

Časopis je určený pre rodinné publikum a nemá, ani by podľa nášho názoru nemal mať vekovú hranicu. Veríme tiež, že naši čitatelia by si mali slobodne určiť, ktoré publikácie môžu byť pre nich zaujímavé a užitočné.

Avšak chápeme, že sériu publikácií v našom časopise možno považovať v súlade s článkom 6.21 “O propagande netradičných sexuálnych vzťahov medzi mladistvými” za propagandu. Pri svojom podnikaní dodržiavame zákony krajín, v ktorých pôsobíme a preto aby sa zabránilo ich porušeniu sme sa rozhodli vydávanie časopisu v Rusku ukončiť.”[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments