INICIATÍVA ZA SFUNKČNENIE PROCESU INFORMATIZÁCIE SPOLOČNOSTI

1
173
ilustračné foto, zdoj: flickr.com

IT komunita odborníkov a aktivistov sa spojila v snahe o riešenie stavu informatizácie spoločnosti na Slovensku, ktorú mnohí vnímajú ako systémový problém a zlyhanie “Slovensko od roku 2007 minulo na informatizáciu 900 miliónov eur. Úradníkom však stále robíme poštára a veľa sa nezmenilo.”

Platforma slovensko.digital, nielen pomenúva dlhodobo neriešené problémy informatizácie verejnej správy, ale aj vyzýva k odbornej diskusii o systémovej zmene a navrhuje opatrenia v štyroch prioritných oblastiach – transparentnosť a participácia, orientácia štátnych IT služieb na občana, efektívnosť investícii do IT, zodpovedné riadenie IT projektov.

Ako sa konštatuje vo výzve IT platformy “Cieľom týchto opatrení je prispieť k výrazne kvalitnejším elektronickým službám a očakávame, že ich dlhodobým výsledkom bude menej byrokracie pre občana pri styku s verejnou správou. Zároveň štát takto zlepší svoj obraz v očiach verejnosti, zapojí do informatizácie viac odborníkov a mladých ľudí, pre ktorých sú moderné technológie neoddeliteľnou súčasťou života.”

Platforma ponúka možnosť diskusie a spolupráce pre IT odborníkov, laická verejnosť môže taktiež podporiť výzvu svojim elektronickým podpisom na spomínanom webe.

MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
009

Smrdí to sorošovinou, neskočte im na lep! Veľký brat sa ponáhľa s čipovaním stáda (e-gouvernment, e-healt …)