IRÁN JE SKVELÝ

0
272
Rodinná dodávka s nápisom "Irán je skvelý", zdroj: twitter

“Irán je skvelý”, s týmto posolstvom napísaným na aute prešla rodina z Iránu cez celú Európu až do Veľkej Británie, kde ich vozidlo považovali za potenciálnu teroristickú hrozbu.

Zmeniť negatívny obraz o Iráne sa takýmto štýlom snažili manželia a zakladatelia kampane Cristian a Audrey Ivan. Ich cieľom je zmeniť svetový názor a bojovať proti negatívnym kultúrnym predsudkom a stereotypom i proti zlým vzťahom medzi národmi, panujúcimi už od islamskej revolúcie v roku 1979.

41-ročný Ivan, ktorý pochádza z Rumunska a vyrastal v Nemecku so svojou 33-ročnou manželkou, ktorá pochádza z Francúzska sa rozhodli spustiť svoju mierovú kampaň “Irán je skvelý”, potom čo vzali okľukou cestu do Indie v roku 2013 a strávili čas v Iráne. Pár bol unesený tunajšou kultúrou a rozhodol sa zostať dlhšie. Kvôli ukradnutým dokladom sa manželia rozhodli naučiť sa dokonca perzštinu.

Manželia sa po návrate rozhodli prenajať svoj rodinný dom v Nemecku, zobytniť svoju dodávku a cestovať po svete spoločne so svojimi deťmi, ktoré vzdelávajú doma a šíriť takýmto spôsobom mierové posolstvo.

Ušľachtilý cieľ sa však v britskom meste Kensington stretol s nepochopením, keď niekto na polícii nahlásil podozrivé vozidlo zaparkované pri múzeu vedy, ktoré sa rodina rozhodla navštíviť. Keď sa manželia s deťmi vrátili, našli auto s rozbitými oknami a priestor okolo neho monitorovalo 30 policajtov so psami. Ako preventívne opatrenie dokonca evakuovali a uzavreli dotyčné múzeum.

Podľa manželov, prehnaná reakcia polície na dodávku len potvrdzuje, že ich úloha zmeniť vnímanie Iránu vo Veľkej Británii, ešte nie je u konca.

ZDROJrt.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments